Obowiązkowe szczepienia dla piłkarzy? UEFA ma pomysł, ale wciąż jest wiele niewiadomych

2021-04-11 17:09 Piotr Mika
UEFA
Autor: East News

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Impreza wystartuje już 11 czerwca, choć wciąż nie ma pewności, gdzie zostaną rozegrane wszystkie spotkania nadchodzącego Euro. Teraz okazuje się także, że UEFA ma kolejny plan, jak zminimalizować ryzyko komplikacji podczas turnieju związanych z pandemią koronawirusa. Europejska centrala chciałaby wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla piłkarzy ze wszystkich 24 drużyn, które pojadą na Euro.

O tym, jak wielkie problemy może sprawić pandemia koronawirusa, przekonujemy się już teraz. Wciąż nie wiadomo bowiem, gdzie dokładnie rozegrane zostaną mecze mistrzostw Europy, które początkowo miały odbyć się w 12 miastach w całej Europie. Zamieszanie ze stadionami przed Euro dobrze obrazuje m.in. ostatni wpis Zbigniewa Bońka, o czym więcej pisaliśmy wczoraj.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Bayern: Dla nich lepiej, gdyby Lewandowski… | Futbologia

Mama Peszki myślała, że zobaczyła Jezusa w telewizji! Prawda okazała się zupełnie inna

Wielkim kłopotem mogą być także absencje piłkarzy, którzy w trakcie turnieju zaraziliby się koronawirusem. Już w przypadku eliminacji mistrzostw świata 2022 przekonaliśmy się, jak COVID-19 może wpływać na wystawiane do gry zespoły. Jednym z rozwiązań, jakie miałoby ustrzec reprezentacje przed takimi kłopotami, jest wprowadzenie obowiązkowych szczepień, nad czym pracować ma właśnie UEFA.

O całej sprawie donoszą włoscy dziennikarze. Z informacji przekazanych przez „Corriere dello Sport” wynika, że UEFA chce wprowadzić obowiązek szczepień dla piłkarzy wszystkich 24 drużyn, które wezmą udział w mistrzostwach Europy. Brak jednak informacji o tym, kto miałby zająć się szczepieniami i kto by za to zapłacił. Z tego powodu trudno stwierdzić, na jak zaawansowanym etapie jest ten plan.

Mimo to warto zwrócić uwagę, że wspomniany wcześniej prezes PZPN-u Zbigniew Boniek jest jednym z tych, którzy popierają pomysł szczepienia piłkarzy i innych sportowców. - Według mnie sportowcy reprezentujący Polskę na najwyższym szczeblu, EURO czy igrzyskach olimpijskich, powinni być dodatkowo chronieni – mówił Boniek w rozmowie z portalem meczyki.pl.

Leo Messi WŚCIEKŁ się w trakcie El Clasico. Zwrócił uwagę sędziemu, nie gryzł się w język

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze