Paulo Sousa

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Paulo Sousa szczerze o kontuzji Arkadiusza Milika. Zdradził całą prawdę o jego braku w drużynie, "już o tym myślimy"

2021-05-31 14:50

Paulo Sousa odpowiedział dziś na pytania dziennikarzy w trakcie konferencji prasowej na zgrupowaniu w Opalenicy. Już jutro zawodnicy naszej kadry rozegrają mecz towarzyski z kadrą Rosji, który powinien zweryfikować formę Polaków przed europejskim czempionatem. W trakcie spotkania z dziennikarzami została poruszona kwestia kontuzji Arkadiusza Milika, która pojawiła się w trakcie treningów. Portugalczyk postanowił odnieść się do sprawy urazu i powiedzieć, co zamierza zrobić, kiedy Milika zabraknie w kadrze.

Paulo Sousa spotkał się dzisiaj z dziennikarzami w ramach konferencji prasowej przed towarzyskim meczem z Rosją. Jednym z pierwszych pytań, jakie zostało zadane byłemu zawodnikowi BVB tyczyło się kontuzji Arkadiusza Milika, której napastnik nabawił się w ostatniej kolejce Ligue 1. Okazuje się, że selekcjoner reprezentacji doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co ma robić, gdyby piłkarza Olympique Marsylia zabrakło na turnieju. Portugalczyk zdecydował się poinformować o swoim planie.

Wyszła cała prawda o treningach taktycznych u Sousy! Te słowa stawiają sprawę jasno

Paulo Sousa o kontuzji Milika. Portugalczyk powiedział o swoim planie

Jak na razie, nie ma jednoznacznej informacji względem tego, czy piłkarz "Olimpijczyków" będzie w stanie wystąpić na mistrzostwach Europy. Jak na razie Sousa zakłada scenariusz, w którym piłkarzowi uda się dołączyć do drużyny i stanowić o sile napadu reprezentacji Polski. Jeśli się tak jednak nie stanie, sztab szkoleniowy reprezentacji Polski ma pewien plan. Sousa nie zdradził wszystkich szczegółów swojej strategii, ale stwierdził, że opracowane rozwiązanie wpłynie jedynie na dynamikę gry.

- Musimy zrobić wszystko, aby Arek Milik, mógł z nami zagrać na Euro. Jeśli to nie będzie możliwe, mamy plan, który zmieni trochę dynamikę - mówił szkoleniowiec "Biało-Czerwonych" pytany o napastnika Olympique Marsylia.

Oficjalnie, wiemy z kim Legia Warszawa może walczyć o Ligę Mistrzów. Wielkie ciężary, nie będzie łatwo

Raport z Opalenicy. Pierwsze słońce na kadrze i impreza z Golcami

Paulo Sousa o składzie na Rosję

Portugalski szkoleniowiec postanowił odnieść się również do tego, jak jutro Polacy zagrają przeciwko Rosji. Okazuje się, że skład Biało-Czerownych będzie bardzo eksperymentalny, a w składzie zabraknie chociażby Wojciecha Szczęsnego, który będzie zastąpiony przez Łukasza Fabiańskiego. Sztab reprezentacji Polski nie będzie także desygnował do gry od pierwszej minuty Roberta Lewandowskiego.

- W meczu z Rosją w pierwszym składzie wystąpi Łukasz Fabiański. Mecze z Rosją i Islandią mają pokazać regularność w naszej grze. Wszystko to, nad czym pracowaliśmy codziennie na zgrupowaniu. Powtarzalność tego, co ćwiczyliśmy, w różnych sytuacjach. W Rosją będzie to mieszanka różnych graczy. Tych, którzy wystąpili w marcowych meczach i takich, którzy tam nie zagrali. Co do Roberta, biorąc pod uwagę jego ciężki sezon i prośbę, planujemy pracę tak, by nie pojawił się w wyjściowej "11" w meczu z Rosją - mówi Sousa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze