WIELKI powrót do kadry? Kumpel LEWANDOWSKIEGO może pojechać na Euro!

2021-02-28 19:12 PSt
Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: East News Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Kiedy w marcu 2019 roku Joachim Loew ogłosił oficjalnie, że przy wysyłaniu powołań nie będzie już brał pod uwagę Matsa Hummelsa, Jerome’a Boatenga oraz Thomasa Muellera, jego decyzja spotkała się z ogólną aprobatą. Czas pokazał jednak, że przynajmniej jeden z tych zawodników wciąż zasługuje na grę w reprezentacji. W najbliższych miesiącach możemy być zatem świadkami wielkiego powrotu.

Thomas Mueller udowadnia, że wciąż jest piłkarzem światowej klasy. Tylko w bieżących rozgrywkach Bundesligi zdążył strzelić 10 bramek oraz zaliczyć 12 asyst. W zeszłym sezonie zanotował natomiast aż 21 ostatnich podań, dzięki czemu pobił rekord wszech czasów Bundesligi w tej klasyfikacji. Nikt przed nim nie zanotował aż tylu asyst w ciągu jednego sezonu.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Znakomita forma gwiazdora Bayernu zmusiła selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachima Loewa do ponownego przemyślenia swojej decyzji. Mueller decyzję szkoleniowca z marca 2019 roku przyjął z pokorą, ale już wtedy zapowiedział, że uczyni wszystko, aby dostąpić ponownego zaszczytu występu w niemieckiej kadrze. Takiego obrotu spraw nie wyklucza sam Loew. - Nigdy nie należy przerywać radykalnej zmiany i iść w zupełnie innym kierunku. Jednak szczególne okoliczności mogą uzasadniać takie decyzje. To będzie trudna i ważna kwestia – powiedział w rozmowie z „Kickerem”.

Lewandowski zostanie OGRABIONY z marzeń? Straszna wizja, jeśli to się potwierdzi, SKANDAL murowany

- Piłkarze wiedzą dokładnie, jak wygląda ich sprawa i przyszłość w reprezentacji Niemiec. W końcu będę musiał w maju podjąć jakąś decyzję – dodał selekcjoner reprezentacji Niemiec. Media dodają także, że kwestia powrotu nie dotyczy jedynie Muellera. Na ponowną grę pod wodzą Loewa mogą liczyć także Jerome Boateng oraz Mats Hummels. Niewykluczone zatem, że cała trójka znajdzie się w kadrze na zbliżające się mistrzostwa Europy

Pewne jest natomiast to, że żaden z trójki piłkarzy wymienionych powyżej nie weźmie udziału w meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Niemcy zmierzą się w nich z Islandią (25.03), Rumunią (28.03) oraz Macedonią Północną (31.03)

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze