Włochy - Anglia finał Euro 2020

i

Autor: AP Włochy - Anglia finał Euro 2020

Wyciekły nieoficjalnie plany na sezon z mundialem w Katarze. To może być KOSMICZNY CHAOS!

2021-07-14 22:34

Dopiero co zakończyły się mistrzostwa Europy rozsiane po całym kontynencie, ale już trzeba myśleć o przyszłości. Pod kątem reprezentacyjnym, w przypadku zespołów europejskich na celowniku znalazł się mundial w Katarze. Angielscy dziennikarze doszli już do nieoficjalnych informacji odnośnie terminarza na rozgrywki 2022/2023. Wygląda na to, że zapanuje chaos!

Mistrzostwa Europy, które w niedzielę wygrała włoska kadra, z pewnością były mocno niestandardowe. A to z uwagi na fakt, że zostały rozegrane na całym kontynencie. To jednak była tylko namiastka tego, co czekać nas będzie już w 2022 roku. Wówczas dojdzie bowiem do mistrzostw świata w Katarze. Turniej w Azji rozpocznie się w drugiej połowie listopada i zakończy tuż przed Bożym Narodzeniem. A to wymaga odejścia od standardowego kalendarza w piłkarskiej Europie.

Zobacz też: Igrzyska w Tokio staną się komedią? Przecież to kuriozum! Jest szokująca decyzja

Brytyjski "Daily Mail" doszedł do informacji, jakoby terminarz Premier League na sezon 2022/2023 miał mieć taki kształt, że angielscy piłkarze wyruszą na zgrupowanie dopiero 14 listopada, a więc na raptem tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata. Oznaczałoby to, że wicemistrzowie Europy przystąpią do turnieju bez rozegrania nawet jednego sparingu! Taki scenariusz jawi się jako istny chaos w kwestii przygotowań do tak ważnego turnieju jak mistrzostwa świata.

Zobacz też: Spokojny triumf Legii Warszawa nad Bodo/Glimt! Mistrzowie Polski w dalszej grze o Ligę Mistrzów

Na tę chwilę brak konkretnych informacji odnośnie tego, jak sytuacja związana z terminarzem miałaby wyglądać w innych ligach europejskich, nie tylko tych najlepszych. Faktem jest jednak, że rozgrywki 2022/2023 będą miały charakter zupełnie niestandardowy, do którego nie mieliśmy jeszcze okazji się przyzwyczaić. Już jednak zeszłoroczny lockdown z powodu pandemii koronawirusa pokazał, że świat piłkarski czasami musi się dostosować do różnych nieprzewidzianych zdarzeń...

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze