Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek ocenił szansę Polaków na Euro 2021. Jego słowa mówią wszystko, Polacy muszą spełnić jeden warunek

2021-05-26 9:42

Zbigniew Boniek postanowił powiedzieć o szansach Polaków w trakcie czerwcowych mistrzostw Europy w piłkę nożną. Szef PZPN nie ma wątpliwości, że Polacy mogą odegrać znaczącą rolę na turnieju o czempionat Starego Kontynentu, jednak aby tak się stało, musi zostać spełniony jeden warunek. Nie da się ukryć, że w słowach Bońka znajduje się dużo nadziei, ale też prawdy o obecnym stanie polskiej reprezentacji. Kibice reprezentacji mogą mieć tylko nadzieję, aby życzenie brązowego medalisty mundialu z 1982 roku się spełniło.

Zbigniew Boniek podobnie jak miliony Polaków, wyczekuje na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Polacy mają dość ciężką grupę, gdyż będą mierzyć się ze Słowacją, Szwecją i Hiszpanią i wielu fanów ma wątpliwości, czy nasi piłkarze powtórzą sukces z 2016 roku. Nie brakuje jednak głosów optymizmu. Sam Zbigniew Boniek nie ma wątpliwości, że Polacy są w stanie powalczyć w trakcie mistrzostw Europy, ale aby tak się stało, nasi kadrowicze muszą spełnić jeden warunek.

Dantejskie sceny przed finałem Ligi Europy w Gdańsku! Zaatakowali kibiców Manchesteru United i uciekli. Przy okazji zdemolowali też lokal [WIDEO]

Zbigniew Boniek ocenia możliwości reprezentacji Polski na EURO 2021. "Mogą wygrać ze wszystkimi"

Zdaniem prezesa PZPN, Polacy mają możliwości, aby wygrać na mistrzostwach Europy ze wszystkimi, aby tak się jednak stało, musi zostać spełniony jeden czynnik. Jest nim dobra gra naszych najlepszych piłkarzy, a więc Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego. Jeśli ta trójka pokaże się z dobrej strony, to zdaniem Bońka, jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.

- Chciałbym, żeby Polska pojechała na Euro i wszystkich rywali wciągnęła nosem. Jeśli Zieliński, Milik i Lewandowski zagrają wybitnie, a pozostałych siedmiu będzie biegało z tyłu i wykona za nich czarną robotę, to możemy wygrać z każdym. Takiego napastnika jak Lewy mają chyba tylko Francuzi - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Legendarny piłkarz wraca do gry! Zawodnik zapowiedział wznowienie kariery, szykuje się prawdziwy hit

Raport z Opalenicy: drugi dzień zgrupowania

Boniek wskazuje najważniejsze aspekty w trakcie turnieju

Zbigniew Boniek powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", które czynniki mogą także wpłynąć pozytywnie na przebieg całego turnieju. Zdaniem piłkarza kadry, jednym z kluczem do zwycięstwa jest przywiązanie do barw narodowych i wspominanie debiutu w barwach Polski.

- Musimy być dobrze zorganizowani w obronie, skoncentrowani, wypoczęci, silni mentalnie i pełni entuzjazmu oraz pozytywnej energii. Niech wszyscy sobie przypomną, jak kiedyś po raz pierwszy dostali sprzęt reprezentacji Polski i poczuli się najszczęśliwsi na świecie - powiedział szef PZPN

Najnowsze