Cenny remis Legii

2009-07-30 22:51

Dość szczęśliwym remisem dla Legii zakończyło się ich spotkanie z duńskim Broendby Kopenhaga w eliminacjach do Ligi Europejskiej.

Bohaterem pierwszej połowy został Jan Mucha, który uchronił Legię w kilku sytuacjach. I mimo przewagi, Duńczycy schodzili do szatni po pierwszej połowie przegrywając 0:1.

Długimi okresami warszawiacy nie potrafili wyjść nawet z własnego pola karnego.

Jednak w 40 minucie Szałachowski wpadł w pole karne i został faulowany. Jedenastkę na gola zamienia strzałem w lewy róg Maciej Iwański.

W 50 minucie idealną sytuacje zmarnował Piotr Giza, który głową "podał" piłkę bramkarzowi. Mogło być 2:0. W porównaniu do pierwszej połowy gra się trochę wyrównała, ale nadal to Jan Mucha był bohaterem wojskowych.

Limit szczęścia Legia wyczerpała w 70. minucie. Sędzia podyktował drugi rzut kary tym razem dla Brondby. W polu karnym faulował Rzeźniczak. Stan meczu wyrównał Farnerud.

Chwile nerwów  kibice Legii przeżyli w momencie, gdy świetnie interweniujący Jan Mucha musiał być opatrywany przez lekarzy. Na szczęście Słowak mógł kontynuować grę.

Sędzia przedłużył spotkanie o 4 minuty, ale wynik nie uległ już zmianie. Legia wywiozła z Danii cenny remis.

Broendby Kopenhaga - Legia Warszawa 1:1 (0:1)

0:1 Iwański 40. min (karny)
1:1 Farnerud 73. min (karny)