Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfra Sport Jagiellonia Białystok

Liga Europy

Jagiellonia bez szans w starciu z Ajaksem. Wysokie zwycięstwo Holendrów. Zapis relacji na żywo

2024-08-22 22:38

Nikt nie miał wątpliwości, że rywalizacja Jagiellonii Białystok z Ajaksem Amsterdam będzie niebywale trudnym sprawdzianem. I tak faktycznie było. Choć mistrzowie Polski rozpoczęli rywalizację od szybkiego gola, każda kolejna minuta pokazywała przewagę Holendrów nad Jagą. Ostatecznie Ajax nie miał litości dla polskiej ekipy i w Białymstoku wygrał 4:1, czym najprawdopodobniej przesądził o losach dwumeczu.

Jagiellonia Białystok - Ajax Amsterdam 1:4 (1:2)

Bramki: Dieguez 5' - Akpom 9', 61', 69', Godts 27'

Żółte kartki: Dieguez - Taylor, Hato

Jagiellonia: Abramowicz - Sacek, Skrzypczak, Dieguez (74. Haliti), Moutinho (46. Nguiamba) - Villar (70. Hansen), Kubicki, Nene (70. Romanczuk), Churlinov - Imaz, Diaby-Fadiga (62. Pululu)

Ajax: Pasveer - Rensch, Sutalo, Baas, Hato (72. Gaaei) - Berghuis, Henderson, Taylor (64. Traore) - Forbs (64. Van Den Boomen), Akpom (72. Brobbey) , Godts (84. Bergwijn)

Jagiellonia Białystok - Ajax Amsterdam

Witamy w relacji na żywo z meczu Jagiellonia Białystok - Ajax Amsterdam. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:45. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Jagiellonia Białystok na własnym terenie zmierzy się z Ajaksem Amsterdam.

Jagiellonia Białystok podejmuje dziś jednego z najtrudniejszych rywali w historii startów w europejskich pucharach. Ajax Amsterdam jest zdecydowanym faworytem tego dwumeczu, ale Jaga nie zamierza wychodzić z opuszczonymi głowami na mecz. Adrian Siemieniec zapewniał, że jego zespół powalczy z Holendrami.

Mistrzowie Polski przekonali się już, że spotkania z trudnymi rywalami może być bolesne. Przed tygodniem Jagiellonia doznała wysokiej porażki z Bodo/Glimt i tym samym pożegnała się z marzeniami o Lidze Mistrzów. Nadzieje na Ligę Europy są wciąż żywe.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

2'

Stadion wypełniony po brzegi. Na razie powoli rusza Jagiellonia. Długa piłka na kilkadziesiąt metrów, ale zawodnik gospodarzy uprzedzony przez obrońców.

3'

Diaby-Fadiga uprzedzony przez obrońców. Odpowiada Ajax, ale pewnie łapie piłkę Abramowicz.

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Adrian Dieguez!

Pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii i od razu gol Jagi! Gospodarze krótko rozegrali korner, dośrodkowali, piłkę dotknął jeden z piłkarzy Jagiellonii, Pasveer odbij ją przed siebie, a Dieguez wpakował futbolówkę do siatki z najbliższej odległości!

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Chuba Akpom!

Bardzo szybka odpowiedź gości. Akpom przyjął piłkę w polu karnym i uderzył z półwoleja z siedmiu metrów. Abramowicz bez szans.

13'

Ajax przejął inicjatywę i naciska zespół gospodarzy. Teraz dobrze zareagował Skrzypczak, który przeciął podanie w polu karnym.

16'

Jagiellonia od momentu straconego gola ma problemy, aby przenieść ciężar gry na połowę rywali. Holendrzy dyktują tempo i budują kolejne ataki pozycyjne.

20'

Mistrzowie Polski nie radzą sobie z pressingiem Ajaksu. Przed chwilą łatwa strata Kubickiego, który dał się zaskoczyć rywalowi wyskakującemu zza jego pleców. Trudne minuty gospodarzy.

23'

W końcu Jagiellonii udało się przesunąć grę pod bramkę Ajaksu. Dieguez szukał ciętym dośrodkowaniem Imaza. Piłka leciała jednak zbyt wysoko, aby Hiszpan oddał strzał głową.

25'

Dibay-Fadiga po błędzie gości otrzymał piłkę na linii pola karnego. Próbował oddać strzał, ale miał przed sobą trzech zawodników rywali i jego uderzenie zostało zablokowane.

27'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Mika Godts!

Niestety zanosiło się na to od dłuższego czasu. Dośrodkowanie Renscha, Godts ustawiony dwa metry od bramki i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce.

30'

Wydawało się, że Kubicki mógł uderzać na bramkę Ajaksu. Zdecydował się jednak na miękkie dośrodkowanie. To padło łupem obrońców z Amsterdamu.

32'

Zamieszanie w polu karnym Ajaksu. Diaby-Fadiga dostał piłkę na piątym metrze od bramki. Sutalo robił wszystko, aby Francuz nie oddał strzału i ta sztuka mu się udała.

37'

Znów krótko rozegrany rzut rożny przez Jagiellonię. Na strzał z około 25 metrów zdecydował się Moutinho. Piłka wylądowała na głowie obrońcy Ajaksu.

38'

Godts uderzył z piętnastu metrów. Abramowicz miał szczęście, że Belg trafił w sam środek bramki. Dzięki temu golkiper spokojnie mógł złapać futbolówkę.

42'

Niebezpieczne wstrzelenie piłki przez Godtsa. Niewiele zabrakło, aby Akpom dosięgnął futbolówki i zdobył bramkę z najbliższej odległości.

45+1

Indywidualna akcja Akpoma. Napastnik przepchnął dwóch obrońców Jagiellonii i oddał strzał. Na szczęście dla gospodarzy, niecelny.

Koniec pierwszej połowy!

Niestety podobnie, jak przed tygodniem Jagiellonia zaczęła dobrze, a nawet świetnie. Im dalej w mecz, tym problemy białostoczan były coraz większe i ostatecznie to gospodarze muszą gonić wynik.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

48'

Taylor ukarany żółtą kartką za zbyt ostre wejście w Churlinova.

51'

Berghuis miał świetną okazję na podwyższenie prowadzenia. Strzał Holendra w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę Jagi.

53'

Nguiamba! Świetna interwencja Francuza! Gdyby nie jego wyciągnięta noga, Forbs wpakowałby piłkę do pustej bramki.

56'

Hato ukarany żółtą kartką za faul na Villarze. Jagiellonia miała rzut wolny. Nene trafił jedynie w mur.

59'

Ponownie Jagiellonia ma problemy, żeby wydostać się spod własnej bramki, a wszystko za sprawą wysokiego pressingu przeciwników.

61'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Chuba Akpom!

Fatalne podanie Kubickiego, które od razu napędziło szybki atak Ajaksu. Strzał z dwudziestu metrów oddał Taylor. Abramowicz sparował piłkę do boku, gdzie czyhał już Akpom. Ajax podwyższył prowadzenie.

66'

Ajax nieustannie przeważa na boisku i kreuje kolejne ataki. Podobnie jak w pierwszej połowie Jagiellonia jest nieco bezradna.

68'

Rzut karny dla Ajaxu! Van den Boomen faulowany przez Diegueza.

69'

Ewidentny rzut karny dla Ajaksu, jeszcze żółta kartka dla Diegueza, a Akpom kompletuje hattricka.

74'

Ajax mądrze prowadzi grę, spokojnie kontroluje boiskowe wydarzenia, co sprawia, że Jagiellonia nie ma żadnych szans na zbliżenie się do bramki rywali.

77'

Strzał Hendersona z trzydziestu metrów. Spokojna interwencja Abramowicza.

78'

Rzut karny dla Ajaksu! Churlinov zahaczył rywala tuż za linią pola karnego.

79'

Broni Abramowicz strzał Godtsa! Bramkarz wyczuł intencje strzelca.

84'

Jeden z niewielu momentów w drugiej połowie spotkania, gdzie to Jagiellonia jest przy piłce. Wynika z tego jednak niewiele.

88'

Niewiele zabrakło, aby zmniejszyć straty. Z jedenastu metrów uderzał Imaz. Piłka odbiła się od nogi obrońcy Ajaksu i gdyby zmierzała w światło bramki, Pasveer nie miałby najmniejszych szans, aby ją odbić. Ostatecznie futbolówka spadła na górną siatkę.

Koniec meczu!

Jagiellonia po raz drugi z rzędu przegrywa 1:4 w europejskich pucharach i drugi raz zasłużenie. Marzenia o Lidze Europy się oddaliły.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Dobranoc!

Jagiellonia Białystok otrzymała dość bolesną lekcję w Norwegii. W rewanżowym spotkaniu z Bodo/Glimt mistrzowie Polski przegrali dość wyraźnie, choć zaczęło się dobrze, bo w pierwszych minutach bramkę zdobył Jesus Imaz. Kolejne fragmenty meczu należały jednak do gospodarzy, którzy wygrali ostatecznie 4:1 i pewnie awansowali do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jagiellonii pozostała walka w Lidze Europy. Zespół Adriana Siemieńca ma przed sobą niebywale trudne zadanie. Ich rywalem jest bowiem Ajax Amsterdam. Klub ze stolicy Holandii ma bardzo bogatą przeszłość w europejskich pucharach i jest zdecydowanym faworytem do awansu do fazy ligowej Ligi Europy.

Jagiellonia Białystok - Ajax Amsterdam na żywo wynik live

- Jest to bardzo jakościowa, klasowa drużyna. Chciałbym, żebyśmy przede wszystkim nie postawili się od początku tego dwumeczu w roli ofiary. Zdaję sobie sprawę z tego, że faworytem nie jesteśmy. Nie mówię tego, żeby zrzucać presję na Ajax. Biorąc pod uwagę piłkarzy znajdujących się w tej kadrze, doświadczenie ludzi tam pracujących czy wielkość klubu presja jest dla nich chlebem powszednim. Tam nikt nie przestraszy się tego, że trener Jagiellonii powiedział, że Ajax jest faworytem. Chodzi mi o to, że nie chciałbym, żebyśmy wyszli z nastawienie, że tego nie da się zrobić. Piłka nie takie rzeczy widziała - powiedział szkoleniowiec Jagiellonii na konferencji prasowej przed meczem z Ajaxem.