Mecz: Wisła - Agdam: Jak wam nie wstyd?!

2010-08-06 5:02

Tak nisko upadła polska piłka. Wicemistrzowie Polski przegrali oba mecze z Karabachem Agdam z Azerbejdżanu w eliminacjach Ligi Europejskiej. W Krakowie było 0:1, a wczoraj w Baku 2:3. - Przyjechałem tutaj, by się zakwalifikować do 4. rundy - mówił przed meczem trener Henryk Kasperczak (64 l.). Zamiast kwalifikacji wyszła jednak kompromitacja.

Wisła zaczęła z animuszem, jakby chciała jak najszybciej odrobić straty. Cóż z tego, skoro między 28. a 35. minutą straciła trzy gole.

Wszystkie po koszmarnych błędach obrońców i bramkarza.

Gol Pawła Brożka w 56. minucie dał jeszcze cień nadziei wicemistrzom Polski. Do awansu potrzebowali wspaniałej gry i trzech goli. Zamiast tego po bezładnej kopaninie strzelili tylko jednego (w 88. minucie), wcześniej katastrofalnie marnując okazje.

Trener Kasperczak podczas meczu rwał włosy z głowy. Wiele wskazuje na to, że wkrótce będzie musiał sobie szukać nowej pracy.

To kolejna kompromitacja Wisły Kraków. Rok temu piłkarze "Białej Gwiazdy" odpadli z Ligi Mistrzów, przegrywając dwumecz z Levadią Tallin.