Koniec europejskiej przygody Polonii

2009-08-06 23:56

W meczu rewanżowym III rundy eliminacji do Ligi Europy, Polonia Warszawa przegrała na wyjeździe z NAC Breda 1:3 i odpadła z rozgrywek.

Polonia w Warszawie przegrała w pierwszym meczu 0:1 i stanęła przed trudnym zadaniem odrobienia strat w Holandii. Jednak już po pierwszej połowie jasnym stało się, że "Czarne Koszule" nie zdołają awansować do kolejnej rundy Ligi Europy. Po bramkach Mathew Amoah oraz Anthony'ego Lurlinga do przerwy gospodarze prowadzili z Polonią 2:0. Wprawdzie w drugiej części kontaktowe trafienie zaliczył napastnik "Czarnych Koszul", Filip Ivanovski, jednak na 10 minut przed końcem meczu znów dał o sobie znać strzelec gola z pierwszego spotkania, Kees Kwakman, ustalając wynik tego starcia na 3:1 dla NAC.

Polonia Warszawa odpadła z dalszej rywalizacji w Lidze Europy, podzielając los swojego lokalnego rywala, Legii.

NAC BREDA - Polonia Warszawa 3:1 (2:0)
1:0 Amoah 25. min
2:0 Lurling 45. min
2:1 Ivanovski 59. min
3:1 Kwakman 81. min

I mecz: 1:0 - awans: NAC BREDA

Sędziował: Kristinn Jakobsson (Islandia)