Dariusz Mioduski

i

Autor: Cyfra Sport Dariusz Mioduski

Tak wyglądają finanse Legii. Dariusz Mioduski wyjawił prawdę, zaskakujące informacje

2021-09-15 11:29

Bardzo często mówiło się w ostatnim czasie o problemach finansowych Legii Warszawa. Wynikały one przede wszystkim z braku gry w europejskich pucharach. W tych można zarobić gigantyczne miliony. Dlatego tak ważne było, aby mistrzowie Polski w tym sezonie zagrali w fazie grupowej czy to Ligi Europy, czy Lidze Konferencji. Dariusz Mioduski wyjawił, jaka jest prawda o klubowych finansach.

Legia Warszawa na krajowym podwórku od dawna nie ma sobie równych. W ostatnich dziewięciu sezonach tylko dwa razy zdarzyło się, żeby nie zdobyła mistrzostwa Polski. Nie przekładało się to jednak na grę w europejskich pucharach, bo eliminacje do Ligi Mistrzów, czy Ligi Europy kończyły się bardzo często fiaskiem. Przekładało się to na kondycję finansową klubu.

Polacy zalali Moskwę, a Rosjanie kipieli ze złości. Przypomnieli im bolesną klęskę

Dariusz Mioduski o finansach Legii. Wyjawił jaka jest prawda

Nie jest tajemnicą, że awans do fazy grupowej to dla polskich zespołów gigantyczny zastrzyk gotówki. W pewnym momencie mówiło się, że Legia ma gigantyczne długi i może mieć potężne problemy. Okazuje się, że obecna kondycja finansowa mistrzów Polski jest lepsza niż mogłoby się wydawać. A potwierdził to sam prezes, Dariusz Mioduski.

Ojciec Krychowiaka nie wytrzymał. Okropnie oberwało się Sousie, chodzi o słowa o Lewandowskim

- Skutek pandemii był inny, niż przy innych kryzysach, bo tu najwięksi cierpią najbardziej. Awans do Ligi Europy bardzo nam pomógł, ustabilizował naszą sytuację finansową - powiedział sternik warszawskiego klubu w rozmowie z portalem SportoweFakty WP.

Sonda
Czy Legia odniesie sukces w Lidze Europy?

Wyciekły informacje o finansach Legii. Mioduski potwierdza

- Nie mogę głośno mówić, że jest różowo i mamy kupę kasy na wydanie, ale na dziś finanse to nie mój największy problem. Jesteśmy w stanie realizować nasze plany - dodał Mioduski. Prezes zdecydował się również na skomentowanie najbliższych meczów w Lidze Europy.

- Każda wygrana i każdy remis w tej grupie będzie sukcesem. Stać nas na to, bo o wiele lepiej gramy z drużynami lepszymi od siebie. To nie jest kwestia mentalności, nasi zawodnicy nie odpuszczają z tymi słabszymi w teorii rywalami. Myślę, że to będzie fantastyczne przeżycie, a atmosfera na stadionie będzie genialna - powiedział.

Najnowsze