Liverpool

Autor: AP Liverpool

Liverpool zdobył Amsterdam! Triumf mistrza Anglii po samobójczym golu

2020-10-21 23:11

Ajax zalicza falstart na inaugurację nowego sezonu Ligi Mistrzów. Holenderski zespół przegrał w Amsterdamie z Liverpoolem. O losach zawodów przesądziła kuriozalna bramka z pierwszej części. Mistrzowie Anglii wyjeżdżają z Holandii bogatsi o trzy punkty. Wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu obrońcy gospodarzy. Trzeba przyznać, że nie było to porywające widowisko.

Ajax Amsterdam - Liverpool 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tagliafico 35. min (sam)

Żółte kartki: Promes (Ajax) - Milner, Alexander-Arnold (Liverpool)

Ajax: Onana - Mazraoui, Schuurs (84. Huntelaar), Martinez, Tagliafico, Gravenberch, Klaassen (74. Ekkelenkamp), Blind (84. Traore), Neres (74. Labyad), Tadić, Kudus (9. Promes)

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Fabinho, Gomez, Robertson, Wijnaldum, Jones (46. Henderson), Milner (90. Williams), Mane (60. Minamino), Salah (60. Shaqiri), Firmino (60. Jota)

Liverpool przystąpił do spotkania z Ajaksem bez największej gwiazdy. Najlepszy obrońca świata Virgil van Dijk w meczu z Evertonem w Premier League doznał kontuzji kolana. Holender musi przejść operację i będzie pauzował przez kilka miesięcy. Ten sezon ma stracony. W pierwszej połowie niewiele się działo. Więcej z gry miał Ajax, ale to mistrzowie Anglii objęli prowadzenie.

Bayern - Atletico: Lewy nie trafił, Bayern zagrał znakomicie! Pogrom w Monachium

Stało się to w dość zaskakujących okolicznościach. Z lewej strony na pole karne wbiegł Sadio Mane. Senegalczyk oddał strzał, ale piłkę niefortunnie odbił Nicolas Tagliafico czym zaskoczył kolegę z zespołu. W ten właśnie sposób ekipa menedżera Juergena Kloppa wyszła na prowadzenie. Zadecydował o tym samobójczy gol. Pod koniec pierwszej połowy o krok od wyrównania był Duszan Tadić. Serb przelobował bramkarza Adriana, ale zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Fabinho.

Liga Mistrzów: Real Madryt - Szachtar Donieck 2:3 SKRÓT MECZU. Wszystkie GOLE, najciekawsze AKCJE [WIDEO]

Druga połowa zaczęła się obiecująco. Brazylijczyk Firmino przedarł się na polu karnym i został pociągnięty za koszulkę. Jednak arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Po chwili szybka odpowiedź gospodarzy. Potężnie z dystansu huknął Klaasen. Gdyby wykazał więcej precyzji to doprowadziłby do wyrównania. Jednak jego strzał wylądował na słupku. Ajax atakował i starał się zaskoczyć obronę gości. Ale bez powodzenia. Po strzale Promesa dobrze zachował się bramkarz Adrian.

Mistrz się obudził. Druga z rzędu wygrana Legii w lidze. Piękny gol Chorwata [WIDEO]

Po godzinie gry menedżer Liverpoolu Juergen Klopp postanowił oszczędzić swoje gwiazdy. Końcówkę meczu trio Mane - Salah - Firmino oglądało już z trybun. Na koniec błąd popełnił jeszcze środkowy obrońca Perr Schuurs, który za lekko zagrał do swojego bramkarza. Na szczęście Onana wybiegł z bramki i zapobiegł utracie gola. W ostatniej minucie Liverpool mógł podwyższyć wynik, ale dwa razy kapitalnie interweniował golkiper holenderskiej drużyny.

Adnan Kovačević w Lidze Mistrzów. Niedawno grał w Koronie Kielce, wczoraj mierzył się z MESSIM!