Liverpool zdobył Amsterdam! Triumf mistrza Anglii po samobójczym golu

2020-10-21 23:11 masz
Liverpool
Autor: AP Liverpool

Ajax zalicza falstart na inaugurację nowego sezonu Ligi Mistrzów. Holenderski zespół przegrał w Amsterdamie z Liverpoolem. O losach zawodów przesądziła kuriozalna bramka z pierwszej części. Mistrzowie Anglii wyjeżdżają z Holandii bogatsi o trzy punkty. Wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu obrońcy gospodarzy. Trzeba przyznać, że nie było to porywające widowisko.

Ajax Amsterdam - Liverpool 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tagliafico 35. min (sam)

Żółte kartki: Promes (Ajax) - Milner, Alexander-Arnold (Liverpool)

Ajax: Onana - Mazraoui, Schuurs (84. Huntelaar), Martinez, Tagliafico, Gravenberch, Klaassen (74. Ekkelenkamp), Blind (84. Traore), Neres (74. Labyad), Tadić, Kudus (9. Promes)

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Fabinho, Gomez, Robertson, Wijnaldum, Jones (46. Henderson), Milner (90. Williams), Mane (60. Minamino), Salah (60. Shaqiri), Firmino (60. Jota)

Liverpool przystąpił do spotkania z Ajaksem bez największej gwiazdy. Najlepszy obrońca świata Virgil van Dijk w meczu z Evertonem w Premier League doznał kontuzji kolana. Holender musi przejść operację i będzie pauzował przez kilka miesięcy. Ten sezon ma stracony. W pierwszej połowie niewiele się działo. Więcej z gry miał Ajax, ale to mistrzowie Anglii objęli prowadzenie.

Bayern - Atletico: Lewy nie trafił, Bayern zagrał znakomicie! Pogrom w Monachium

Stało się to w dość zaskakujących okolicznościach. Z lewej strony na pole karne wbiegł Sadio Mane. Senegalczyk oddał strzał, ale piłkę niefortunnie odbił Nicolas Tagliafico czym zaskoczył kolegę z zespołu. W ten właśnie sposób ekipa menedżera Juergena Kloppa wyszła na prowadzenie. Zadecydował o tym samobójczy gol. Pod koniec pierwszej połowy o krok od wyrównania był Duszan Tadić. Serb przelobował bramkarza Adriana, ale zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Fabinho.

Liga Mistrzów: Real Madryt - Szachtar Donieck 2:3 SKRÓT MECZU. Wszystkie GOLE, najciekawsze AKCJE [WIDEO]

Druga połowa zaczęła się obiecująco. Brazylijczyk Firmino przedarł się na polu karnym i został pociągnięty za koszulkę. Jednak arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Po chwili szybka odpowiedź gospodarzy. Potężnie z dystansu huknął Klaasen. Gdyby wykazał więcej precyzji to doprowadziłby do wyrównania. Jednak jego strzał wylądował na słupku. Ajax atakował i starał się zaskoczyć obronę gości. Ale bez powodzenia. Po strzale Promesa dobrze zachował się bramkarz Adrian.

Mistrz się obudził. Druga z rzędu wygrana Legii w lidze. Piękny gol Chorwata [WIDEO]

Po godzinie gry menedżer Liverpoolu Juergen Klopp postanowił oszczędzić swoje gwiazdy. Końcówkę meczu trio Mane - Salah - Firmino oglądało już z trybun. Na koniec błąd popełnił jeszcze środkowy obrońca Perr Schuurs, który za lekko zagrał do swojego bramkarza. Na szczęście Onana wybiegł z bramki i zapobiegł utracie gola. W ostatniej minucie Liverpool mógł podwyższyć wynik, ale dwa razy kapitalnie interweniował golkiper holenderskiej drużyny.

Adnan Kovačević w Lidze Mistrzów. Niedawno grał w Koronie Kielce, wczoraj mierzył się z MESSIM!

Na żywo

Ajax Amsterdam - Liverpool

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ajax Amsterdam - Liverpool. Początek spotkania w Lidze Mistrzów o 21:00.

Witamy w relacji ze spotkania Ajaksu z Liverpolem na inaugurację zmagań grupy D Ligi Mistrzów.

W takim zestawieniu zaczyna Ajax Amsterdam

Kogo zobaczymy w wyjściowym zestawieniu Liverpoolu?

1'

Zaczynamy!

4'

Na murawie leży gracz Ajaxu. Kudus ma problem ze stawem skokowym.

9'

Jednak zmiana w Ajaksie. Kudus nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce wszedł Promes.

11'

Sadio Mane atakował, ale jego strzał zablokowali obrońcy gospodarzy.

15'

Ale błąd bramkarza Liverpoolu. Trafił w piłkarza gospodarzy.

16'

Strzelał Lisandro Martinez. Ale strzał obrońcy Ajaksu był zbyt lekki, aby sprawić problemy bramkarzowi Liverpoolu.

25'

Piłkarze Liverpoolu budują akcję. Znowu faul w środkowej strefie boiska.

29'

Wrzutka na pole karne Liverpoolu, ale Adrian poradził sobie. Udane piąstkowanie.

30'

Na razie obie ekipy zachowują czujność w defensywie. Może w końcu się coś ruszy?

32'

Ajax miał rzut wolny. Wrzutka na pole karne nie sprawiła żadnych problemów defensywie Liverpoolu.

33'

Salah zagrał piętką do Firmino. Jednak Brazylijczyk nie zdążył do podania. Ubiegł go Blind.

34'

Ale okazja dla Ajaxu! Jednak Adrian górą, który odbił piłkę po strzale Promesa.

35'

Gooool dla Liverpoolu! Na pole karne wpadł Sadio Mane. Senegalczyk strzelił, ale piłka odbiła się do Nicolasa Tagliafico i wpadła do bramki Ajaksu! Liverpool obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu.

37'

Żółta kartka. Otrzymuje ją kapitan Liverpoolu James Milner.

40'

Dynamiczna akcja Robertsona, który podał do Salaha. Jednak strzał asa Liverpoolu zablokowany przez obrońców gospodarzy.

44'

Co za sytuacja gospodarzy! Dusan Tadić przelobował bramkarza Liverpoolu. Zmierzającą do bramki piłkę zdążył wybić Fabinho. Wielkie szczęście angielskiej drużyny.

45"

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Ajax przegrywa po pierwszej połowie 0:1 z Liverpoolem. Pechowcem okazał się Nicolas Tagliafico, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Zapowiadają się emocję w drugiej części spotkania.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Zmiana w Liverpoolu. Murawę opuścił Jones, wszedł Henderson i to właśnie przejął od Milnera opaskę kapitana.

47'

Ale bomba! Fantastyczna okazja gospodarzy. Klaasen strzelił zza pola karnego. Trafił w słupek. Bramkarz Adrian mógł odetchnąć w tej sytuacji!

49'

Obiecujący początek po przerwie. Firmino pociągnięty za koszulkę przez obrońcę holenderskiej ekipy. Sędzia zdecydował, że nie było faulu.

57'

Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Rzut rożny dla Liverpoolu. A po chwili kolejny.

58'

Ajax w natarciu. Wyprowadził kontrę, a akcję strzałem zakończy Promes. Jednak bramkarz Adrian wybił piłkę na rzut rożny.

60'

Trzy zmiany w Liverpoolu. Schodzi Roberto Firmino. W jego miejsce Diogo Jota. Zszedł Sadio Mane. Zastąpił go Takumi Minamino. Plac opuścił także Mohamed Salah. Jego zmiennikiem jest Xherdan Shaqiri.

67'

Dużo walki, ale mało sytuacji bramkowych.

69'

Na bramkę strzelał Takumi Minamino. Ładne uderzenie, ale bramkarz Onana nie ryzykował i wybił piłkę na rzut rożny.

70'

Rozpadało się w Amsterdamie. Z dystansu uderzył obrońca Perr Schuurs. Ale musi popracować nad precyzją. Włożył w to uderzenie zbyt dużo siły.

73'

Okazja dla mistrza Anglii. Po rzucie rożnym najwyżej na polu karnym wyskoczył Wijnaldum. Jednak piłka poszybowała nad bramką rywali.

74'

Ajax dokonuje dwóch zmian. Schodzi Davy Klaassen. W jego miejsce Jurgen Ekkelenkamp. Zszedł David Neres. Zastąpił go Zakaria Labyad.

76'

Bramkarz Onana wyszedł daleko z bramki. Ratował zespół przed utartą bramki po złym odegraniu przez Schuursa.

80'

Trent Alexander-Arnold dostaje żółtą kartkę.

84'

Podwójna zmiana w Ajaksie. Wszedł Daley Blind, a zastąpił go Lassina Traore. Zdjęty został Perr Schuurs. Jego zmiennikiem Klaas Jan Huntelaar.

86'

Ajax na połowie Liverpoolu. Dośrodkowanie na pole karne angielskiej drużyny uderzeniem piłki głową kończy Traore. Ale strzał był zbyt lekki i Adrian pewnie go wyłapał.

87'

Na murawie leży James Milner.

89'

Ajax w opałach! Dwa razy świetnie broni bramkarz Onana! Mogło być już 0:2 dla Liverpoolu!

90'

Druga połowa została przedłużona o pięć minut.

90'+2

Zmiana w Liverpoolu. Zszedł James Milner. Wszedł Rhys Williams.

90'+4

Ale okazja dla gospodarzy! Trener Ajaksu nie może uwierzyć. Bramkarz Adrian wybił piłkę przed pole karne, dopadł do niej Ekkelenkamp, ale uderzył nad bramką.

KONIEC MECZU

Ajax nie dał rady odrobić strat z pierwszej połowy. Starał się, ale nic z tego nie wyszło. Liverpool zwyciężył w Amsterdamie 1:0 na inaugurację 1. kolejki Ligi Mistrzów. Żegnamy się. Dziękujemy, że śledziliście państwo naszą relację.