Andrij Szewczenko

i

Autor: Super Express Andrij Szewczenko

Andrij Szewczenko szczerze o wojnie i wsparciu Polski dla Ukrainy. Jego życie całkowicie się zmieniło [WYWIAD]

2022-07-25 14:56

Andrij Szewczenko był specjalnym gościem Igi Świątek podczas wydarzenia "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy". Gwiazdy z Polski i Ukrainy zebrały w krakowskiej TAURON Arenie grubo ponad 2 miliony złotych na rzecz pogrążonego w wojnie kraju. Były znakomity piłkarz skorzystał z okazji, by głośno i szczerze powiedzieć o sytuacji w ojczyźnie i wsparciu Polski dla Ukrainy. Przyznał, że jego życie całkowicie zmieniło się 24 lutego.

Najlepsza tenisistka świata zorganizowała charytatywną imprezę, której motywem przewodnim był tenis. Jednak tak wyjątkowa okazja nie mogła ominąć prawdziwej ukraińskiej gwiazdy. Zdobywca Złotej Piłki w 2004 roku, były gwiazdor m.in. AC Milan i Chelsea FC, pojawił się w Krakowie i wsparł tę inicjatywę. W styczniu tego roku był o krok od nominacji na selekcjonera reprezentacji Polski, ale ostatecznie nie podpisał kontraktu z PZPN. Podczas krakowskiego eventu nie chciał rozmawiać zbyt dużo o piłce i skupił się na wojnie w Ukrainie. Szewczenko bardzo docenia polskie wsparcie dla jego rodaków.

Elina Switolina skrytykowała tenisowe władze. Ukraińska gwiazda szczerze o spotkaniu z Rosjanką, nie miała wyjścia

Poniżej obejrzysz całą rozmowę z Andrijem Szewczenką podczas imprezy "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy":

Szewczenko szczerze o wojnie i wsparciu Polski dla Ukrainy. Jego życie całkowicie się zmieniło

O wsparciu Polaków w obliczu wojny: - Polacy są naprawdę wspaniali. Wasza reakcja, wsparcie dla mojego kraju i Ukraińców. Wasza gościnność jest niezwykła. To niesamowita sprawa, że Iga i organizatorzy pomogli Elinie zebrać dzisiaj pieniądze.

O wpływie wojny na codzienność: - Dla mnie wszystko się zmieniło. Całe moje życie zmieniło się po wybuchu wojny. Teraz jestem tutaj i chcę o tym mówić, ponieważ ta sytuacja mogła przydarzyć się każdemu.

Agnieszka Radwańska zaskoczona przez kibica. Wyznał jej miłość. Bezcenna reakcja Igi Świątek

Piękne obrazki z imprezy "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy"!

O obecnych działaniach: - Tak jak mówiłem, ciągle mam ważny kontrakt z Genoą, ale teraz mam czas, żeby uczestniczyć w imprezach charytatywnych i pomagać Ukrainie. Nie tylko szerząc wieści o okropnych wydarzeniach na świecie, zwłaszcza o tym, co dzieje się w moim kraju.

O ważnej roli w obliczu wojny: - Wojna to wojna, ale nie możemy się poddać. Żołnierze na froncie, ludzie w Ukrainie pracują ciężko, żeby życie toczyło się dalej. My, jako społeczność sportowa, musimy się zjednoczyć i wysyłać odpowiedni przekaz. Żeby utrzymać społeczną świadomość, żeby działać razem i pomagać w tej sprawie, by zatrzymać wojnę.

Wspaniałe chwile na meczu Igi Świątek dla Ukrainy. Te momenty przejdą do historii, coś cudownego

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby lepszym selekcjonerem od Czesława Michniewicza?

O wsparciu ze strony piłkarzy: - Widziałem wiele inicjatywy ze strony Roberta Lewandowskiego i innych piłkarzy. Każdy, a zwłaszcza polscy przyjaciele, był bardzo uprzejmy dla mojego kraju. Polacy chętnie pomagali, gościli nas. To niezwykłe. Bardzo dziękuję za to wsparcie.

O słabnącym zainteresowaniu wojną i roli wydarzenia Świątek: - To świetny gest solidarności dla wszystkich. Minęły 4 miesiące wojny. To jest jak fale. Przychodzi i odchodzi. Wygląda na to, że ludzie zaczynali przestawać o tym mówić, ale wojna trwa dalej. To jedna z szans, żeby utrzymać świadomość i powiedzieć ludziom, że wojna wciąż trwa. Musimy mówić głośno i co o tym myślimy. Musimy pomagać Ukraińcom.

O reakcji na zaproszenie od Świątek: - Dowiedziałem się o tym wydarzeniu dwa miesiące temu. Moja reakcja była taka, że oczywiście chcę tu przyjechać. Chciałem tu być i być częścią tej imprezy. Wesprzeć moich przyjaciół, którzy będą grać na korcie. Ale też jak mówiłem – szerzyć wieści i mówić o sytuacji w Ukrainie. Wojnie w Ukrainie.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze