FC Barcelona - PSG

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT FC Barcelona - PSG

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów

KOMPROMITACJA Barcelony! Nokaut po szalonym rewanżu i bezzębny Lewandowski. PSG w półfinale Ligi Mistrzów

2024-04-16 23:01

Wszyscy piłkarscy kibice ostrzyli zęby na to spotkanie Ligi Mistrzów. Barcelona w pierwszym spotkaniu okazała się lepsza od PSG, wygrywając 3:2. Na Estadio Olimpico "Blaugrana" miała znakomity początek, ponieważ Raphinha otworzył wynik tego meczu, jednak przed przerwą na 1:1 wyrównał niezawodny Ousmane Dembele. Emocji było mnóstwo, ale czerwona kartka dla Barcelony mocno osłabiła zespół Xaviego. W drugiej połowie odbyła się prawdziwa egzekucja na listę strzelców wpisali się Vitinha oraz dwukrotnie Mbappe. "Duma Katalonii" straciła jakiekolwiek argumenty, aby przeciwstawić się rywalowi, PSG awansowało do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzą się z Borussią Dortmund.

Barcelona - PSG 1:4 (1:1)

Bramki: Raphinha (12'), Dembele (40'), Vitinha (54'), Mbappe (61', 89')

Kartki: czerwone: Araujo żółte: Martinez, Mbappe, Ruiz, Lewandowski, Marquinhos, Gundogan, Donnarumma, Raphinha, Lopez

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo (Felix 82') - de Jong (Fermin Lopez 83'), Gundogan, Pedri (Ferran Torres 61') - Yamal (Martinez 34'), Lewandowski, Raphinha

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Mendes - Zaire-Emery (Ugarte 80'), Vitinha, Ruiz (Asensio 77') - Dembele (Muani 88'), Mbappe, Barcola (Lee 77')

Kibice Barcelony, jak i PSG nie mogą doczekać się starcia rewanżowego. Podopieczni Xaviego zanotowali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym skromną, jednak solidną zaliczkę, pokonując drużynę z Paryża 3:2. Fani nie mogli narzekać na przebieg tego spotkania, ponieważ wymiana ciosów była niespotykana na Parc des Princes. W 77. minucie zwycięstwo "Blaugranie" zapewnił strzałem głową Andreas Christensen. Dla Katalończyków jest to ogromna szansa, ponieważ mogą zameldować się w półfinale pierwszy raz od sezonu 2018/2019.Wszyscy fani na pewno czekają na trafienia Roberta Lewandowskiego oraz Kyliana Mbappe, którzy bez wątpienia są jednymi z największych gwiazd, podczas tego pojedynku.