Bayer Leverkusen, Stefan Kiessling

Autor: East News Bayer Leverkusen

Bayer dał lekcję Lazio. Leverkusen w Lidze Mistrzów po wygranej 3:0

2015-08-27 0:36

Bayer Leverkusen awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Aptekarze" z nawiązką odrobili straty z pierwszego meczu z Lazio Rzym, wygrywając pewnie 3:0. Włosi przekonali się, że aby znaleźć się w ścisłej elicie Starego Kontynentu muszą się jeszcze sporo nauczyć. Nagrodą pocieszenia dla Lazio będą występy w Lidze Europy.

Bayer Leverkusen - Lazio Rzym to mecz, który od początku zapowiadał się niezwykle emocjonująco. W stolicy Włoch minimalnie zwyciężyli gospodarze i na BayArena udali się z nadzieją na obronę skromnej zaliczki. Kibice spodziewali się, że "Aptekarze" od początku zaatakują swoich rywali i szybko odrobią straty sprzed tygodnia. Szybko okazało się jednak, że zadanie wcale takie łatwe nie będzie. Rzymianie bronili się dzielnie niczym gladiatorzy i gospodarze nie byli w stanie przełamać ich żelaznej defensywy.

Bayer Leverkusen - Lazio Rzym NA ŻYWO w INTERNECIE

Aż do 40. minuty. Wtedy to piłka trafiła w pole karne, gdzie spokojnie przyjął ją Kiessling. Ostatecznie jednak napastnik Bayeru pogubił się i wydawało się, że Lazio po raz kolejny spokojnie zażegna niebezpieczeństwo. Ku zaskoczeniu wszystkich błąd popełnił de Vrij, który oddał w zasadzie piłkę świetnemu w pierwszej części gry Hakanowi Calhanoglu. Urodzony w Niemczech Turek nie miał problemu z pokonaniem Berishy i straty z pierwszego meczu zostały wyrównane.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli gospodarze. Bayer wyprowadził drugi cios, a konkretniej gola zdobył Mehmedi. Do końca meczu "Aptekarze" kontrolowali przebieg gry. Zadanie jeszcze bardziej ułatwili im rywale. Mauricio ponad dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Zespół z Leverkusen jest na tyle doświadczony, że takiej przewagi już nie zmarnował, a nawet ją powiększył. Dwie minuty przed końcem wyprowadził koronkową akcję, którą wykończył Bellarabi. Rzymianom nie wystarczyło więc minimalne zwycięstwo na własnym boisku i pozostanie im gra w Lidze Europy.

Bayer Leverkusen - Lazio Rzym 3:0 (1:0)
Bramka: Calhanoglu 40, Mehmedi 48, Bellarabi 88
Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Bayer

Bayer: Leno - Hilbert, Papadopoulos, Tah, Wendell - Kramer, Bender - Bellarabi (89. Ramalho), Calhanoglu (80. Kruse), Mehmedi (75. Brandt) - Kiessling

Lazio: Berisha - Mauricio, de Vrij, Radu (56. Kishna) - Basta, Onazi (82. Morrison), Parolo, Lulić - Candreva, Keita, Anderson (70. Gentiletti)

Żółte kartki: Bellarabi, Wendell - Parolo, Lulić

Czerwona kartka: Mauricio (68., za drugą żółtą)