Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, liga mistrzów, półfinał

Autor: Imago Sport and News/East News Pierwszy półfinałowy pojedynek Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Realem Madryt a Bayernem Monachium zapowiada się bardzo interesująco. Choć Juventus pokazał w ćwierćfinale, że z "Królewskimi" da się wygrać to powtórzyć ten wyczyn "Bawarczykom" na Estadio Santiago Bernabeu będzie bardzo trudno. W ostatnim dwumeczu tych drużyn lepszy okazał się Real pokonując Bayern 6:3 (2:1 i 4:2).

Bayern - Real, czyli Lewandowski kontra Ronaldo. Jak wypadli gwiazdorzy? [PORÓWNANIE]

2018-04-26 15:39

Półfinałowe starcie w Lidze Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i Realem Madryt miało kilka smaczków i podtekstów. Jednym z nich była rywalizacja pomiędzy największymi gwiazdami zespołów. Naprzeciw siebie stanęli Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo, lecz środowe spotkanie było spektaklem należącym do aktorów drugiego planu. Ani Lewandowski, ani Ronaldo nie błyszczęli. Do siatki trafiali inni zawodnicy.

Mecz rozpoczął się od błyskawicznego naporu Bawarczyków. Już w 1. minucie gospodarze stworzyli bramkową okazję. Robert Lewandowski zamiast strzału wybrał podanie i za wysoko skierował piłkę do Thomas Muellera, któremu trudno było oddać skuteczny strzał. Była to zapowiedź obrazka, jakiego świadkami byliśmy przez 90 minut. Bayern miał optyczną przewagę, większe posiadanie piłki i inicjatywę ataku pozycyjnego po swojej stronie. Wszystko układało się dla mistrzów Niemiec dobrze do 44. minuty. Wtedy wyrównał Marcelo, który odpowiedział na trafienie Joshuy Kimmicha z 28. minuty spotkania.

Po przerwie nie zmienił się sposób prowadzenia meczu przez gospodarzy. Bawarczycy mieli pałeczkę po swojej stronie, a "Królewscy" czekali na kontrataki. Szansę na szybką akcję stworzył im Rafinha, który zagrał do rywala i z akcją dwóch na jednego ruszyli Lucas Vazquez i Marco Asensio. Ten drugi wyszedł później sam na sam z bramkarzem i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Bayern nie znalazł już sposobu na Keylora Navasa (choć sytuacje bramkowe stworzył) i przegrał na Allianz Arena 1:2. W Madrycie przyjdzie mu walczyć o odrobienie dwubramkowej straty (bramka na wyjeździe liczy się podwójnie).

A jak wypadli w środowy wieczór Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo. Poniżej przedstawiamy porównanie statystyk obu zawodników według portalu Whoscored.