Jaki dzisiaj mecz Ligi Mistrzów w TVP 27.04 wtorek Mecz Ligi Mistrzów dzisiaj w TV 27 kwietnia Jaki mecz dzisiaj w TV Real w TVP

i

Autor: East News Jaki dzisiaj mecz Ligi Mistrzów w TVP 27.04 wtorek Mecz Ligi Mistrzów dzisiaj w TV 27 kwietnia Jaki mecz dzisiaj w TV Real w TVP

Boris Johnson rozbił Anglikom Superligę, teraz chce namieszać w finale Ligi Mistrzów

2021-05-08 15:27

Finał Ligi Mistrzów już 29 maja. Od dawna wiemy, że rozstrzygnięcie rozgrywek 2020/21 ma mieć miejsce w Stambule. Pandemia, a przede wszystkim udział w finale drużyn z Anglii sprawia, że pojawiły się spore naciski, by ten finał przenieść do Anglii. Do gry wkroczył Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii. Ponoć to on odegrał sporą rolę w wybiciu z głowy angielskim gigantom pomysłu Superligi. Teraz chce przenieść finał Lig Mistrzów. Jest już pierwszy kandydat.

Z taką samą prośbą wystąpiła do europejskich władz Angielska Federacja Piłki Nożnej.

"Byłoby wspaniale zorganizować taki mecz. Chciałbym pomóc kibicom obu klubów, by mogli zobaczyć swoje drużyny w akcji w tak ważnym meczu" - powiedział Johnson cytowany w gazecie "The Sun".

 Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej w Turcji, Wielka Brytania umieściła ten kraj na tzw. czerwonej liście. To oznacza, że wszyscy podróżujący z tego kraju na Wyspy muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie na własny koszt w jednym z wyznaczonych hoteli.

Finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Turcji? Nowy pomysł i wielki strach przed pandemią

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

"Potrzebujemy trochę czasu, by podjąć jakieś decyzje" - odpowiedziała na zapytanie agencji DPA UEFA. Z kolei brytyjski minister transportu Grant Shapps zwrócił uwagę, że w Anglii są już rozgrywane mecze z udziałem publiczności. "Jesteśmy otwarci na zorganizowanie finału Ligi Mistrzów, ale to jest decyzja UEFA" - powiedział.

Wiemy, ile wydali w Manchesterze City i Chelsea. Tyle forsy nie wydał nikt, kosmiczne liczby

Na razie nie wiadomo, gdzie miałby się ten mecz odbyć. W mediach pojawia się obiekt Aston Villa w Birmingham.

 Jeszcze kilka dni temu UEFA podkreślała, że chce, by finał odbył się w Stambule. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze