Stanisław Czerczesow

i

Autor: Cyfra Sport Stanisław Czerczesow

Kompromitacja mistrzów Węgier

Były trener Legii upokorzony w Budapeszcie. Tego nikt się nie spodziewał, ograł ich kopciuszek

2023-07-19 20:51

Ogromna sensacja w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Węgier Ferencvaros Budapeszt pod wodzą Stanisława Czerczesowa przegrał w rewanżowym meczu z mistrzem Wysp Owczych, Klaksvikiem 0:3 i pożegnał się z rozgrywkami.

To zapewne jeden z najczarniejszych dni w karierze Stanisława Czerczesowa, w przeszłości trenera Legii. Zdobył z nią mistrzostwo Polski w sezonie 2015/16. Czerczesow od grudnia 2021 roku prowadzi drużynę ze stolicy Węgier, ale nie wiadomo czy po dzisiejszym blamażu nie pożegna się z pracą. W pierwszym meczu Ferencvaros zremisował z drużyną z Wysp Owczych 0:0 i w rewanżu na swoim stadionie był zdecydowanym faworytem. To co się stało do przerwy musiało być szokiem dla kibiców "Zielono-Białych"

Już w pierwszej połowie piłkarze z Wysp Owczych zaaplikowali Węgrom trzy bramki. Dwie pierwsze zdobył Árni Frederiksberg a trzeciego Luc Kassi po kuriozalnej interwencji bramkarza gospodarzy. Po przerwie Węgrzy próbowali odrabiać straty, ale nie byli w stanie strzelić nawet honorowego gola. Drużyna, która w sezonie 2020/21 grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a wartość jej piłkarzy wyceniana jest obecnie na 53,4 mln euro została wyeliminowana przez pół amatorską drużynę. Wartość mistrza Wysp Owczych to 2,68 mln euro. Czerczesow po najeździe Rosji na Ukrainę nie odciął się w żaden sposób od zbrodniczego reżimu rosyjskiego, a wręcz wychwalał Władimira Putina.

Nie tylko Kamil Grosicki marzy o mistrzostwie Polski dla Pogoni. Dariusz Adamczuk nie ma obaw przed bogatszymi klubami, „Idziemy własną drogą”

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze