Sebastian Szymański

Autor: cyfrasport Sebastian Szymański

Kwalifikacje Ligi Mistrzów

Cóż za koszmarny niefart drużyny polskiego reprezentanta! Liga Mistrzów nie dla niej, Polak odejdzie jeszcze tego lata?

2024-08-13 22:22

Wtorek to tradycyjny dzień zmagań w kwalifikacjach (a potem – również w fazie grupowej) Champions League. Dla polskich fanów oznaczał wielką gorycz: Jagiellonia nie tylko nie odrobiła strat z pierwszego spotkania, ale w Bodø mocno się skompromitowała, przegrywając z norweskimi gospodarzami 1:4. Nie będzie jej więc w 4. rundzie kwalifikacji. Równie wielką traumę przeżyli fani tureckiego klubu polskiego kadrowicza, Sebastiana Szymańskiego.

W Fenerbahce robiono sobie od wielu tygodni wielkie nadzieje na sukces ligowy i championsleague’owy. Wszystko za sprawą objęcia drużyny przez Jose Mourinho. Po Portugalczyku spodziewano się nie tylko skutecznej walki na krajowym gruncie z Galatasaray (to jeszcze przed nim), ale i kwalifikacji do elitarnych rozgrywek na Starym Kontynencie. Marzenia o podbiciu Ligi Mistrzów prysły jednak jak bańka mydlana.

Wydawało się, że LOSC Lille nie jest rywalem poza zasięgiem wicemistrza Turcji. Pierwszy mecz zakończył się nikłym zwycięstwem (2:1) Francuzów na własnym boisku. Wtorkowy rewanż bardzo długo układał się po ich myśli. Przez 90 regulaminowych minut utrzymywali satysfakcjonujący ich remis. W pierwszej z doliczonych – stracili jednak gola po samobójczym trafieniu Bafode Diakite, i do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu konieczna okazała się dogrywka.

Liga Mistrzów nie dla Jagiellonii Białystok. Bolesna porażka mistrzów Polski, Bodø/Glimt zdecydowanie lepsze

W tejże w 109 minucie z boiska wyleciał wprowadzony na nie siedemnaście minut wcześniej Aissa Mandi i wydawało się, że goście w dziesiątkę ostatecznie nad Bosforem „klękną”. Tymczasem tuż przed końcem dogrywki to właśnie oni przeprowadzili akcję, po której podyktowana została dla nich „jedenastka” (za zagranie ręką Jaydena Oosterwolde), pewnie wykorzystana przez Jonathana Davida! Drużyna Sebastiana Szymańskiego nie znalazła już odpowiedzi na tego gola i teraz zagra już tylko w Lidze Europy!

Szymański odejdzie jeszcze tego lata? Gigant miał złożyć konkretną ofertę

Niewykluczone, że brak szans na awans do Champions League będzie istotnym elementem dla przyszłości polskiego pomocnika. Według tureckich żurnalistów, starania o Szymańskiego zintensyfikowało w ostatnim czasie Napoli. Włosi mieli zaoferować za niego 25 mln euro (plus bonusy), a sam Jose Mourinho ponoć wyraził aprobatę dla ewentualnego transferu piłkarza Biało-Czerwonych!

Czy Sebastian Szymański zasługuje na miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Polski?