Giorgio Chiellini, Juventus Turyn - FC Barcelona

Juventus Turyn - FC Barcelona 3:1. Skrót meczu, wszystkie gole [WIDEO]

2017-04-12 10:16

Skrót meczu Juventus Turyn - FC Barcelona. Zobacz WIDEO ze wszystkich goli spotkania Juventus - Barcelona. Po pierwszym spotkaniu "Stara Dama" jest już o krok od awansu do grona czterech najlepszych drużyn Ligi Mistrzów. "Bianconeri" pokonali na własnym stadionie Barcę aż 3:0. Pamiętając jednak o dwumeczu "Dumy Katalonii" z PSG w 1/8 finału, muszą zachować na Camp Nou pełną koncentrację.

W meczu Juventus Turyn - FC Barcelona tak naprawdę nie było wyraźnego faworyta. Choć "Stara Dama" pewnie prowadzi w Serie A i zdecydowanym krokiem zmierza do obrony mistrzowskiego tytułu, to niektórzy nie byli pewni czy jest to zespół gotowy na sukces na arenie europejskiej. Barcelona z kolei gra w bieżącej kampanii w kratkę. Raz potrafi zmiażdżyć PSG 6:1, co zapewniło jej awans do ćwierćfinału, a raz na krajowym podwórku przegrać z Deportivo La Coruna czy, znajdującą się niewiele nad strefą spadkową, Malagą.

We wtorek okazało się, że Włosi zdecydowanie są gotowi na grę wśród czołówki Starego Kontynentu. Już w siódmej minucie objęli prowadzenie za sprawą Paulo Dybali. Przebojowy Argentyńczyk kwadrans później podwyższył na 2:0 i "Duma Katalonii" znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Dziesięć minut po przerwie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową piłkę do siatki Marca-Andre ter Stegena skierował Giorgio Chiellini i ustalił wynik rywalizacji na 3:0 dla gospodarzy.

W rewanżu podopiecznym Luisa Enrique będzie piekielnie trudno odrobić taką stratę. Choć z Paryża udało się wyciągnąć 0:4, to ciężko przypuszczać, by Juve zagrało równie słabo co PSG. Można więc śmiało napisać, że półfinał Ligi Mistrzów 2016/17 jest o krok od Włoch. "Stara Dama" musi tylko zachować na Camp Nou koncentrację i dyscyplinę. Tylko i aż.

1:0 - Paulo Dybala 7

2:0 - Paulo Dybala 22

3:0 - Giorgio Chiellini 55