Kibice w maseczkach

Autor: AP Kibice w maseczkach

Koronawirus PRZERAZIŁ kibiców. Zasłaniali w popłochu twarze na meczu Napoli - Barcelona [ZDJĘCIA]

2020-02-26 9:02

To miało być wielkie piłkarskie święto w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie Napoli - Barcelona odbywało się jednak w atmosferze niepokoju i napięcia. Wszystko przez rosnąca liczbę ofiar koronawirusa we Włoszech. Kibice, którzy zdecydowali się mimo zagrożenia wybrać na stadion, uciekali się do przeróżnych metod, by zminimalizować ryzyko zachorowania. Najpopularniejszym sposobem były maseczki na twarz.

Mecz Napoli - Barcelona dostarczył sporo emocji. W pierwszej połowie faworyzowani goście spisywali się znacznie poniżej oczekiwań. Zasłużenie przegrywali 0:1, schodząc do szatni. Kibiców gospodarzy uszczęśliwił swoim trafieniem Dries Mertens, któremu podawał Piotr Zieliński. Po przerwie stan rywalizacji wyrównał Antoine Griezmann i po dziewięćdziesięciu minutach nie mieliśmy rozstrzygnięcia. Sprawa awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów rozegra się więc na Camp Nou, gdzie znowu Barca będzie faworytem.

Jednak we wtorek w Neapolu nie było spokojnie. Wszystko przez epidemię koronawirusa we Włoszech. Wielu kibiców w obawie przed utratą zdrowia, zostało w domach. Ci, którzy mimo wszystko pojawili się na trybunach, wyposażeni byli w żele antybakteryjne i inne środki, mogące zminimalizować ryzyko zarażenia. Popularne były także maseczki. Wielu fanów na trybunach założyło je, by się zabezpieczyć.