Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Lewy całkowicie szczerze

Lewandowski przerwał milczenie. Tak wypowiedział się o kibicach Bayernu. Te słowa odbiją się szerokim echem

2022-09-17 7:51

Robert Lewandowski nie musiał czekać długo na powrót na Allianz Arenę. Los chciał, że w fazie grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona trafiła na Bayern Monachium i już w drugiej kolejce udała się do stolicy Bawarii. Dla Polaka była to sentymentalna podróż i można było się zastanawiać, jak zostanie przywitany przez fanów. Kilka dni po meczu Lewandowski odniósł się do zachowania kibiców.

Bez względu na to, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach i jak szorstkie i chłodne było pożegnanie Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium, nic nie zmieni faktu, że Polak jest jedną z ikon tego klubu. Osiem lat spędzonych na Allianz Arenie, setki strzelonych bramek i dziesiątki wygranych trofeów na zawsze zostaną w historii monachijczyków.

Niemiec bezlitośnie uderza w Lewandowskiego. Tak opisał Polaka, z jego ust padły zatrważające słowa

Lewandowski o kibicach Bayernu. Powiedział to wprost

Dlatego też mecz w miniony wtorek przyciągał uwagę tysięcy kibiców na całym świecie. Było to bowiem pierwsze spotkanie na Allianz Arenie z udziałem Lewandowskiego, po jego odejściu z Bayernu. Napastnik FC Barcelona rywalizacji w drugiej kolejce Ligi Mistrzów nie będzie wspominał miło, bo jego zespół przegrał, a on sam zmarnował dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

Anna Lewandowska ma za sobą ciężkie chwile. Nie ma innego wyboru, musi to zrobić, wszystko dla siebie i swojej rodziny

Sonda
Czy Barcelona wyjdzie z grupy w Lidze Mistrzów?

Nie było jednak sytuacji, której niektórzy się obawiali. Przed spotkaniem apelowano, aby przyjąć Lewandowskiego brawami, a nie gwizdami. I w tym kontekście fani Bayernu spisali się na medal, bo powitanie reprezentanta Polski było gorące i obyło się bez skandalu. Kilka dni po rywalizacji sam zawodnik postanowił zwrócić się do kibiców mistrzów Niemiec.

- Jestem bardzo wdzięczny fanom w Monachium za sposób, w jaki mnie przyjęli. To było dla mnie pełne szacunku, miłe i ważne. Byłem w Monachium przez osiem lat, a nie dwa czy trzy. Nie można tego wyrzucić ani o tym zapomnieć - powiedział Lewandowski w rozmowie z "Bildem". Takie słowa jedynie potwierdzają, że Polak ma ogromną klasę.

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 5.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze