Szachtar Donieck, Brazylijczyk

i

Autor: AP PHOTO/EFREM LUKATSKY Jeden z Brazylijczyków w barwach Szachtara Donieck, Tete

Liga Mistrzów w Warszawie! Ukraiński klub wybrał lokalizację

2022-07-05 23:22

Piłkarska Liga Mistrzów zawita do Warszawy. Szachtar Donieck będzie rozgrywał mecze fazy grupowej najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie na stadionie Legii.

Po wybuchu wojny w Ukrainie wstrzymano rozgrywki ligowe. Tabele uznano za ostateczną w momencie przerwania rywalizacji, a Szachtar jako najlepszy klub zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów wystąpi w eliminacjach tych rozgrywek. Ze względu na działania wojenne wiadomo było, że drużyny ukraińskie grać będą poza granicami kraju. Szachtar od początku był skłonny rozgrywać swoje mecze w Polsce, a teraz usłyszeliśmy oficjalne potwierdzenie. - Mam prostą wiadomość. Rozegramy mecze Ligi Mistrzów w Warszawie, ponieważ Polska jest jak brat dla Ukrainy - powiedział dyrektor sportowy Szachtara Dario Srna  w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Mirror". Szachtar już w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów korzystał z innych stadionów, rozgrywając swoje mecze na zachodzie Ukrainy. Teraz zawita do Polski, a stadionem gotowym na przyjęcie zespołu 13-krotnych mistrzów Ukrainy jest obiekt Legii Warszawa.

Franciszek Smuda stanowczo o emeryturze. Wiadomo, jakie ma plany. Odważna deklaracja trenera [ROZMOWA SE]

Największym sukcesem Szachtara w LM był awans do ćwierćfinału rozgrywek w sezonie 2010/11.Natomiast w sezonie 2008/09 zespół z Doniecka wygrał Ligę Europy. Właścicielem klubu jest Rinat Achmetow, najbogatszy ukraiński potentat finansowy, a trenerem jest Włoch Roberto de Zerbi. Losowanie fazy grupowej LM odbędzie się 25 sierpnia, a pierwsze mecze zaplanowano na 6-7 września.

Nowy napastnik w Pogoni. Ostatnio grał w mocnych ligach, ma wypełnić lukę w ataku

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze