Loris Karius, Liverpool

Autor: East News Loris Karius podczas finału Ligi Mistrzów Real Madryt - Liverpool (3:1).

Dramat bramkarza Liverpoolu. Szokująca diagnoza lekarzy!

2018-06-05 7:53

Loris Karius finał Ligi Mistrzów Real Madryt - Liverpool (3:1) będzie wspominał do końca życia. Niemiecki bramkarz popełnił dwa katastrofalne błędy, ale teraz okazuje się, że... całą drugą połowę grał ze wstrząśnieniem mózgu! Był to efekt starcia z Sergio Ramosem i niewykluczone, że uraz ten miał niebagatelny wpływ na jego fatalne pomyłki po przerwie.

Liverpool awansował do finału Ligi Mistrzów pierwszy raz od jedenastu lat, dlatego też kibice "The Reds" czekali na rywalizację z Realem Madryt z ogromną niecierpliwością. I choć "Królewscy" byli faworytami, a angielska ekipa straciła największą gwiazdę - Mohameda Salaha - i tak grała z bardziej utytułowanym rywalem jak równy z równym. Druga połowa upłynęła jednak pod znakiem katastrofalnych błędów bramkarza Lorisa Kariusa, który najpierw rzucił piłką w Karima Benzemę (a ta wpadła do siatki), a następnie przepuścił uderzenie z dystansu Garetha Bale'a.

Choć od tamtego meczu minął już ponad tydzień, to wciąż nie milkną jego echa. A teraz poznaliśmy nowe fakty w sprawie bramkarza Liverpoolu. Okazuje się, że drugą połowę grał on ze wstrząśnieniem mózgu! Po meczu Liverpool wysłał swojego bramkarza na zaawansowane badania neurologiczne do Bostonu i lekarze stwierdzili, że Niemiec doznał poważnego urazu. Po przeanalizowaniu meczu doszli do wniosku, że najprawdopodobniej był to efekt starcia z Sergio Ramosem, który tuż po przerwie uderzył Kariusa łokciem w głowę.

Z komunikatu opublikowanego przez amerykańską placówkę wynika, że u golkipera "The Reds" wystepują zaburzenia widzenia i przestrzeni, które najpewniej pojawiły się od razu po odniesieniu kontuzji. W tej sytuacji dziwne jest jednak to, że Karius kontynuował mecz mimo wstrząśnienia mózgu. Jaki był tego efekt - wszyscy doskonale wiemy.