Mateusz Morawiecki zwrócił się do Roberta Lewandowskiego. Wielkie słowa premiera

2021-11-03 13:40

Mateusz Morawiecki postanowił ocenić grę Roberta Lewandowskiego w trakcie meczu Ligi Mistrzów przeciwko Benfice Lizbona. Premier nie mógł ukryć wielkiego zachwytu nad kapitanem reprezentacji Polski, który nie dość, że ustrzelił trzy bramki, to jeszcze zwiększył swoją przewagę w kwalifikacji generalnej strzelców Champions League,

- Robert Lewandowski to absolutny piłkarski fenomen; jesteśmy dumni, że doczekaliśmy się Polaka, grającego na tak kosmicznym poziomie; gratuluję doskonałego występu i hat-tricka w 100. meczu w UEFA Champions League - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski zdobył trzy bramki w meczu z Benficą Lizbona w 4. kolejce grupy E Ligi Mistrzów. Polski napastnik w 26. minucie otworzył wynik, w 61. podwyższył na 4:1, a w 84. na 5:2. Był to setny mecz Lewandowskiego w Lidze Mistrzów.

- Robert Lewandowski to absolutny piłkarski fenomen. Wzór, łączący talent, inteligencję i gigantyczną pracowitość. Jesteśmy dumni, że doczekaliśmy się Polaka, grającego na tak kosmicznym poziomie - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Szef rządu pogratulował Lewandowskiemu "doskonałego" występu i hat-tricka w 100. meczu w UEFA Champions League. - Niech piłkarski świat podziwia i przyznaje nagrody, na które Robert zasługuje jak nikt inny. Brawo - podkreślił premier.

Lewandowski łącznie w historii występów w LM ma już 81 trafień, zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców od początku tych rozgrywek, czyli od sezonu 1992/93.(PAP)

Jan Tomaszewski: Lewandowski jest piłkarzem SKOŃCZONYM
Najnowsze