Liga Mistrzów: Leo Messi rozstrzelał "Koniczynki". Zobacz wyniki pozostałych spotkań

2010-09-15 5:00

Drużyna Josepa Guardioli (38 l.) znów czaruje! Tym razem FC Barcelona nie dała szans Panathinaikosowi Ateny w grupie D Ligi Mistrzów. Rozbiła go na Camp Nou aż 5:1. Do triumfu poprowadził Barcę nie kto inny, jak oczywiście Leo Messi (23 l.).

Jednak zanim megagwiazdy z Katalonii urządziły sobie ostre strzelanie, zostały postraszone przez Panathinaikos.

W 21. minucie bramkę strzelił Sidney Govou i przez chwilę zanosiło się na powtórkę z weekendu, kiedy Barca sensacyjnie przegrała z beniaminkiem hiszpańskiej ekstraklasy, Herculesem Alicante (0:2).

Kibice "Koniczynek" mieli nadzieję na dobry wynik zaledwie przez dwie minuty.

Wówczas podrażniony lider Barcelony Leo Messi wyrównał, a potem poprowadził swój zespół do kolejnych goli. W sumie Argentyńczyk strzelił dwa gole (mógł trzy, ale nie wykorzystał karnego) i zaliczył dwie asysty. Szczególnie jedna akcja tego piłkarza zasługuje na to, by wielokrotnie ją oglądać.

Messi razem z Xavim Hernandezem we dwójkę rozklepali siedmiu (!) obrońców Panathinaikosu, a akcję celnym strzałem zakończył ten pierwszy.

Wysokie zwycięstwo odniosła również Valencia, która wygrała z mistrzem Turcji, Bursasporem 4:0 (gr. C).

Przeczytaj koniecznie: Tomasz Adamek trafia jak snajper

W tej samej grupie zawiódł z kolei Manchester United z Tomaszem Kuszczakiem w bramce. "Czerwone Diabły" przez cały mecz nie wychodziły z połowy Glasgow Rangers, ale mimo to nie były w stanie strzelić gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Pełne 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Kopenhagą (gr. D) zaliczył piłkarz Rubina Kazań, Rafał Murawski.