Michał Listkiewicz

i

Autor: SE Michał Listkiewicz

Michał Listkieiwcz bezlitośnie podsumował Superligę: "Odroczone tsunami" [FELIETON]

2021-04-26 19:17

Piłkarskie tsunami nie nadeszło, Superliga nie wystartuje. Na razie. Jak to z klęskami żywiołowymi bywa, mogą powrócić ze zdwojoną siłą. Pytanie brzmi: kiedy? Florentino Perez młodzieniaszkiem nie jest, korporacyjna kasa dusi się w sejfach a lojalność to w futbolu wartość zapomniana. Zderzają się odmienne sportowe cywilizacje. Klasyczna europejska z bardziej pazerną amerykańską.

Pierwsza polega na tradycyjnej rywalizacji ze spadkami, awansami, szansami dla każdego, snami o kopciuszku. Druga- na zamykaniu się bogatych elit w kolorowych bańkach zwanych NBA, NFL, NHL itd. Im mniej osób przy stole, tym większy kawał tortu dla każdego. Słodycze w nadmiarze szkodzą, pieniądze przeważnie też.

Kamil Glik znalazł się w fatalnej sytuacji. Reprezentant Polski i jego klubowi koledzy nie mają wiele czasu na jej poprawę

Zbigniew Boniek pierwszym w historii Polakiem na samych szczytach europejskiej futbolowej piramidy. Gratulacje dla "Zibiego", ale także dla Witolda Bańki, szefa WADA oraz Andrzeja Kraśnickiego, jednego z liderów europejskiego ruchu olimpijskiego. Co prawda działacze medali i goli nie zdobywają, ale ich decyzje mają ogromny wpływ na atrakcyjność i czystość rywalizacji . Boniek walczy z Superligą a Bańka z dopingiem. Dziwne, że do ostatniej kropli zatrutej krwi ściga się Rosjan a Amerykanom daruje winy lekką ręką. Lekkoatleci Gatlin i Coleman śmigają już po bieżni, choć ukarano ich długim zawieszeniem.

Kolejne tajemnice Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Niemieckie media ujawniają szczegóły z sypialni „Lewego”

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Maciej Skorża wybrał lożę zamiast trenerskiej ławki na mecz z Legią. Ja kiedyś pędziłem maluchem, by awaryjnie poprowadzić mecz Widzewa z Legią, choć mogłem z niego uciec, bo nazajutrz wydelegowano mnie do Białegostoku. Nic złego się nie stało, może prowadzony przez Skorżę Lech wygrałby z pewnym już mistrzem Polski? Kapitan wchodzi na pokład pierwszy a schodzi ostatni, panie trenerze.

Arkadiusz Milik na celowniku kolejnego giganta! Reprezentant Polski może zagrać z największymi gwiazdami futbolu

Sonda
Czy podoba Ci się pomysł powstania Superligi?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze