Robert Lewandowski, FC Barcelona

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Hit Ligi Mistrzów

Niemcy bezlitośnie atakują Roberta Lewandowskiego. Uderzyli w niego po meczu Bayern – Barcelona. „Rozjechany walcem”

2022-09-14 8:05

Robert Lewandowski wyobrażał sobie zupełnie inaczej powrót na Allianz Arena. Najlepszy napastnik świata przyjechał do Monachium na mecz Bayern – Barcelona w Lidze Mistrzów. I był cieniem samego siebie. Okazji brakowych zbyt wiele nie miał i do stolicy Katalonii jedzie bez bramki. Niemcy nie mieli dla niego litości i bezlitośnie go rozjechali.

Nie w takim stylu Robert Lewandowski chciał przyjechać na Allianz Arena w Monachium. Polski napastnik kompletnie rozczarował podczas spotkania Bayern – Barcelona. W stolicy Bawarii doskonale wiedzieli jak rozprawić się z Polakiem i skutecznie go zablokować. Nic dziwnego! Wcześniej grali ze sobą przez wiele, wiele lat. Trudno uwierzyć, że byli w stanie zrobić to tak dobrze. Nie mieli dla niego żadnej litości.

Bayern ograł Barcelonę! Lewandowski bez gola!

Bayern – Barcelona: Awaria Lewandowskiego. Polak bez gola

Robert Lewandowski nie miał żądła - skomentowano w internetowym serwisie "Frankfurter Allgemeine Zeitung". W pierwszej połowie miał trzy dogodne okazje bramkowe, ale żadnej nie udało mu się wykorzystać. Po przerwie oddał jeden zbyt lekki strzał z ostrego kąta i trafił w mur z rzutu wolnego.

Dziennikarze pisali wprost o rozczarowaniu, które dostarczył Polak. "Powrót do Monachium zakończył się dla Roberta Lewandowskiego rozczarowaniem. Zmarnował dobre okazje. W pierwszej połowie oszczędził swój poprzedni klub" - napisano. Zaznaczono także, że mimo odejścia z Bayernu dopiero po długiej sadze w nieprzyjaznej atmosferze został ciepło przyjęty na Allianz Arena.

Memy po meczu Bayern Monachium - Barcelona! Zobacz je w galerii!

„Bayern ukarał Lewandowskiego”. Niemcy po meczu Bayern - Barca

Według dziennikarzy "Die Welt" Lewandowski zmarnował "niezliczone" szanse bramkowe. "Bayern wygrał pojedynek ze swoim wieloletnim napastnikiem. W trzy minuty przesądził o losach meczu z Barceloną" - napisano na stronie internetowej gazety. "Bayern ukarał marnującego okazje "Lewego". Wyszedł obronną ręką z ponownego spotkania z napastnikiem Barcelony, który był wyjątkowo zawodny pod bramką" - oceniono z kolei w portalu sport1.de.

W serwisie online magazynu "Kicker" oceniono, że szczególnie w pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. "Barcelona pokazała radość z gry w pierwszej połowie, Lewandowski kilkukrotnie mógł dać jej prowadzenie, ale do szczęścia trochę zabrakło. Na dwa gole monachijczyków Hiszpanie też nie potrafili odpowiedzieć, mimo że statystyka liczby strzałów to 18-13 dla gości" – podsumowano.

Polski sędzia na meczu Lewandowskiego! Przed nim ważne zadanie, może zaważyć o losach meczu

Lewandowski wraca do Monachium

Liga Mistrzów: Sytuacja w grupie C

Bayern objął prowadzenie w grupie C z sześcioma punktami, Barcelona ma trzy i zajmuje drugie miejsce. Trzeci z jednakowym dorobkiem jest Inter Mediolan, który pokonał wcześniej Viktorię Pilzno 2:0.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23?

Jaka jest tajemnica sukcesów Igi Świątek i co ma wspólnego z... Kubicą?