Sławomir Peszko

i

Autor: Cyfra Sport Sławomir Peszko

Ogromna wpadka Sławomira Peszki na oczach kibiców! Mowa o kompleksach

2021-11-30 16:01

Sławomir Peszko już wiele lat temu zyskał łatkę kontrowersyjnego piłkarza. Głośno było o jego pozaboiskowych wybrykach, a skrzydłowy nie był obojętny kibicom. Jedni go uwielbiali, drudzy krytykowali. Obecnie 36-latek jest już na ostatniej prostej swojej kariery, gra w 4-ligowej Wieczystej Kraków, a większy szum niż na boisku, wywołuje w mediach. Ostatnio po raz kolejny dał o sobie znać, przy czym zaliczył spore faux pas.

Peszko zakończył już reprezentacyjną karierę, ale wciąż gra w piłkę. Były piłkarz m.in. Lecha Poznań i 1. FC Koeln nie występuje już na najwyższym poziomie, ale jest ważnym ogniwem wielkiego projektu Wieczystej Kraków. Drużyna spoza szczebla centralnego zyskała spory zastrzyk gotówki, a właściciel ściągnął do stolicy Małopolski kilka gwiazd. Poza 44-krotnym reprezentantem Polski gra tam m.in. 9-krotny kadrowicz, Radosław Majewski. O czwartoligowcach zrobiło się głośno, gdy w tegorocznym Pucharze Polski ograli pierwszoligowy Chrobry Głogów. W następnej rundzie zostali rozbici 5:0 przez Garbarnię Kraków, co dla wielu było sensacją, ale zwłaszcza Peszko może mówić o ogromnym pechu. W „małych derbach Krakowa” doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. W trakcie rehabilitacji skrzydłowy ma więcej wolnego czasu, który może poświęcać m.in. na prowadzoną pozaboiskową działalność. Jedną z nich jest współpraca z portalem meczyki.pl.

Argentyńczycy przepraszają... Roberta Lewandowskiego! Przypominają o skandalu sprzed lat

W galerii poniżej możecie sobie przypomnieć występy Sławomira Peszki w reprezentacji Polski:

Poważna wpadka Peszki

Tuż przed urazem były reprezentant Polski rozpoczął współpracę z piłkarską stroną internetową. Od tamtej pory regularnie pisze na jej łamach felietony, które gromadzą sporą liczbę czytelników. W ostatnim tekście z serii „Setka z Peszkinem” piłkarz poruszył temat gali Złotej Piłki. Od tygodni galą czasopisma „France Football” żyła cała Polska, a ostateczny werdykt o przyznaniu prestiżowego trofeum Leo Messiemu poruszył cały świat. Jednym z oburzonych okazał się 36-latek, co wprost przekazał w felietonie.

Jan Tomaszewski obwinił Paulo Sousę za brak Złotej Piłki dla Roberta Lewandowskiego! Nie miał litości dla Portugalczyka

„Tak sobie myślę, że może niektórzy, w tym właśnie dziennikarze "FF", mają jakiś kompleks Roberta Lewandowskiego? Kompleks Polski, kompleks Polaków? Jestem przekonany, że gdyby "Lewy" grał w Paryżu, to by miał już dwie, a kto wie, czy nie trzy Złote Piłki” – m.in. takie słowa wyszły spod ręki Peszki. Wywołały one spore poruszenie, gdyż piłkarzowi można zarzucić pewną niewiedzę.

Przede wszystkim, wyboru zwycięzcy Złotej Piłki dokonują dziennikarze z całego świata, a nie tylko przedstawiciele „France Football”, jak to określił zawodnik Wieczystej. Uwagę zwrócił także fragment o grze w Paryżu, gdyż Messi odebrał nagrodę jako piłkarz PSG po raz pierwszy w historii. Wcześniej związek tego klubu ze zwycięzcą miał miejsce wyłącznie w 1995 roku, gdy George Weah został zwycięzcą, a przez pół roku strzelał gole we Francji, by później przenieść się do AC Milan. Sam Messi wygrał tegoroczny plebiscyt w dużej mierze dzięki sukcesom z FC Barceloną i reprezentacją Argentyny.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze