Koniec koszmaru "Królewskich". Real pokonuje Lyon 3:0. Zapis relacji LIVE z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

2011-03-16 18:59

Przez sześć długich lat Real Madryt nie potrafił awansować do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Dziś "Królewscy" przełamali tą fatalną passę. Zespół Jose Mourinho po golach Marcelo, Karima Benzemy i Angela Di Marii pokonał 3:0 Olympique Lyon i dołączył do drużyn, które zagrają w ćwierćfinale. Zapraszamy do przeczytania zapisu realacji LIVE.

OSTATECZNE WYNIKI:
Real - Lyon 3:0 (37. Marcelo, 66. Benzema, 76. Di Maria)
Chelsea - Kopenhaga 0:0

Spotkanie w Londynie skończyło się bezbramkowym remisem, który dał awans Chelsea. "The Blues" wygrali bowiem 2:0 w pierwszym meczu

KONIEC MECZU

90. min - sędzia dolicza dwie minuty do drugiej połowy

90. min - na spalonym Adebayor

87. min - Khedira podaje efektownie piętą do Adebayora. Napastnik z Togo jednak źle przyjął piłkę i nie udało mu się oddać strzału na bramkę

84. min - Benzma opuszcza boisko żegnany brawami. W jego miejsce Lassana Diarra

82. min - wślizg Lovrena i piłka w bramke Lyonu. Byłby samobój, ale wcześniej dośrodkowujący piłkę Ozil był na spalonym

81. min - Gosmi strzela, jednak ponownie broni Casillas. Piłka odbija się od rękawic Hiszpana, w polu karnym nie dopada do niej jednak żaden z piłkarzy gości

80. min - zmiana w Lyonie. Pjanic pojawia się w miejsce Delgado

79. min - schodzi strzelec trzeciego gola - Angel Di Maria. W jego miejsce Esteban Granero

76. min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! To już chyba koniec! Angel Di Maria wychodzi sam na sam z Llorisem i wyśmienitym, lekkim i technicznym strzałem lewą nogą przerzuca piłkę nad interweniującym bramkarzem gości. 3:0 dla Realu!

74. min - zmiana w Realu. Cristiano Ronaldo, który jest świeżo po kontuzji, zostaje zmieniony przez Emmanuela Adebayora

72. min - Gomis strzela bardzo mocno, Casillas odbija piłkę ponad siebie, ta jeszcze leci lobem stronę bramki, jednak na róg wybija ją Ramos

71. min - Kallstrom z rzutu wolnego, Casillas piątkuje piłkę przed siebie, a ta wypada poza pole karne. Nie dopadł do niej jednak żaden piłkarz Lyonu

69. min - zmiana w Lyonu. Gourcuff, który zagrał bardzo słabo, opuszcza boisko. W jego miejsce Pied

68. min - Real w natarciu. Di Maria wpada w pole karne z lewej strony, jednak płaskie podanie nie dociera do żadnego z kolegów. Ogromny aplauz na Santiago Bernabeu, Lyon nie potrafi wymienić nawet paru celnych podań

66. min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benzema ponownie w tym dwumeczu strzelga gola byłemu klubowi! Francuz wpada z pole karne i ładnym, płaskim strzałem pokonuje Llorisa. Piłka przeleciała jeszcze bramkarzowi Lyonu między nogami. Real prowadzi 2:0! Czyżby sprawa awansu była już rozstrzygnięta?

64. min - Bezema pada w polu karnym! Nie ma "jedenastki"! Francuz otrzymał piękne podanie od Cristiano Ronaldo, wpadł w pole karne, po czym odbił się od Revellie i padł na murawę. Słuszna decyzja arbitra

62. min - okres nieco lepszej gry Lyonu. Goście jednak nadal nie potrafią podejśc pod pole karne rywali

59. min - Real wciąż w natarciu, ale Lyon dzielnie się broni

57. min - Ronaldo strzela mocno, ale i bardzo niecelnie. Piłka leci nad bramką jakieś 1,5 metra

54. min - Cissokho powala Ramosa na wysokości pola karnego Lyonu i ogląda za to zagranie żółtą kartkę

53. min - z rożnego Ozil, piłkę głową uderza Ronaldo, jednak ponownie strzela wprost w bramkarza Lyonu

52. min - Gourcuff traci piłkę w środku boiska, atak Realu przeprowadzają Benzema z Ozilem, jednak uderzenie tego drugiego obija się od jednego z obrońców

51. min - Cesar Delgado pada po twardym wejściu Marcelo

48. min - Real w ataku. Rzut rożny dla gości, ale Benzema nie doskakuje do zbyt wysokiego dośrodkowania

46. min - rozpoczyna Lyon, w którym jedna zmiana. Brianda zastępuje Gomis. Real bez zmian

DRUGA POŁOWA

Pierwsza połowa meczu skończyła się również na Stamford Bridge. W Londynie bezbramkowy remis

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45. min - sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy

44. min - Ronaldo poczarował na lewej stronie boiska, zwodem oszukał obrońcę, jednak dośrodkował niecelnie

42. min - tym razem Benzema umieszcza piłkę w siatce ale... jest na spalonym. Słuszna decyzja sędziów

41. min - Lloris ratuje Lyon!!! Bramkarz gości cudownie obronił uderzenie Benzemy, które było nieco przypadkowe, ale zmierzało w samo okienko bramki!

39. min - akcja Lyonu. Wrzutka w pole karne, jednak Briand faulował w walce o piłkę Carvalho i piłka dla Realu

37. min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marcelo zdobywa bramkę dla Realu! Brazylijski obrońca wspaniale wpadł w pole karne, zwodem wkręcił w ziemię Lovrena i mocno uderzył. Piłka jeszcze odbiła się od ręki Llorisa i wpadła do siatki. Gospodarze prowadzą 1:0!

35. min - tempo meczu nieco spadło. Mamy teraz więcej gry w środku pola i straty z obu stron

30. min - za nami również pół godziny meczu w Londynie. Chelsea remisuje z FC Kopenhaga 0:0

30. min - zaostrzyła się gra na Santiago Bernabeu. Jakby w rewanżu Carvalho ostro wszedł w nogi Cesara Delgado, za co obejrzał żółtą kartkę. Jeśli dodamy do tego "żółtko" dla Pepe to wyjdzie, że obaj stoperzy Realu mają już na koncie kartoniki

29. min - ostre wejście Lovrena w Di Marię, Argentyńczyk przez chwilę zwijał się z bólu, ale wstał z boiska. Obrońca jednak trafił również w piłkę, więc nie było wolnego dla Realu

27. min - fanomenalna akcja Ronaldo! Portugalczyk zwodem oszukał obrońcę Lyonu Toulalana, wpadł w pole karne i oddał piekielnie mocny strzał. Broni Lloris!

26. min - Lyon zaatakował prawą stroną, oszukany Marcelo, Revellier dogrywa w pole karne, ale piłkę wybija Sergio Ramos

25. min - obrona Lyonu po raz kolejny czujna. Tym razem na spalonym złapany Ronaldo

22. min - doskonała akcja Lyonu! Cissokho podał płasko przed pole karne do Delgado, ten techniczym strzałem próbował pokonać Casillasa, a bramkarz Realu z największym trudem wybił piłkę za róg

20. min - na spalonym Mesut Ozil. Real cały czas stara się narzucić rywalom swój styl gry i ma 56% posiadania piłki

17. min - wolny dla Realu. Strzał głową z około 11 metrów oddaje Ronaldo, ale piłka ląduje w rękach Llorisa

15. min - bład Crisa na wysokości pola karnego. Ozil jednak nie zdołał przejąć bezpańskiej przez moment piłki i faulował obrońcę Lyonu

12. min - pierwszy rożny dla Lyonu, piłkę jednak wybija defensywa Realu

10. min - kolejny atak Realu, Ronaldo jednak niecelnie podaje do Benzemy

9. min - kontra Lyonu. Gourcuff faulowany przez Pepe, który ogląda za to zagranie żółtą kartkę

8. min - Benzema starał się dośrodkować, ale piłka zablokowana

7. min - atak Lyonu. Lisandro dośrodkowuje jednak niecelnie i piłka wychodzi za linię końcową boiska

5. min - piłka uderza w słupek po strzale Khediry, który jednak wpadł na bramkarza. Sędzia odgwizdał faul gracza Realu

4. min - strzela Marcelo. broni Lloris. Rożny dla Realu

3. min - Ronaldo mocno uderza z wolnego, jednak piłka leci wysoko ponad bramką

2. min - szybki atak Realu. Ronaldo faulowany około 30 metrów od bramki Lyonu. Wolny dla Realu...

1. min - mecz poprzedziła minuta ciszy dla ofiar tsunami w Japonii. Rozpoczęli gracze Realu

PIERWSZA POŁOWA

Dziś mecz na Santiago Bernabeu poprowadzi Słowak Damir Skomina. Oto składy obu drużyn:

Real: Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria, Ozil, Cristiano Ronaldo - Benzema

Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Lovren, Cissokho - Briand, Gourcuff, Toulalan, Kallstrom, Delgado - Lisandro