Fenerbahce Stambuł

i

Autor: screen/twitter.com/ Batu Bozkürk

Obrzydliwe zachowanie kibiców

Skandal z Putinem w meczu Ligi Mistrzów! UEFA nie mogła tego tak zostawić, jest śledztwo

2022-07-29 16:42

Największe piłkarskie kluby grają dopiero przedsezonowe sparingi, ale kluby ze słabszych lig już walczą na arenie międzynarodowej. Trwają m.in. eliminacje Ligi Mistrzów, a w jednym z meczów naprzeciw siebie stanęły Dynamo Kijów i Fenerbahce. Ukraińska drużyna ostatecznie awansowała do dalszej fazy eliminacji, ale fani tureckiej drużyny starali się ich deprymować w skandaliczny sposób, skandując nazwisko Putina! UEFA nie mogła zostawić tej sprawy bez reakcji.

Przypomnijmy, że do skandalicznego wydarzenia doszło w środowy wieczór. Dynamo Kijów rywalizował z Fenerbahce o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast rewanż, po dogrywce, zakończył się zwycięstwem 2:1 ukraińskiej drużyny. W trakcie meczu kibice Fenerbahce będący źli na swoich piłkarzy, zaczęli deprymować rywali w obrzydliwy sposób, skandując imię i nazwisko Władimira Putina – rosyjskiego przywódcy odpowiedzialnego za krwawą inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zachowanie to wywołało falę oburzenia w środowisko i nie zostało niezauważone także przez władze europejskiej piłki.

Obrzydliwe sceny w trakcie eliminacji Ligi Mistrzów. Grali przeciwko ukraińskiemu klubowi, zaczęli klaskać Putinowi

Lewandowski oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie!

UEFA wszczęła śledztwo w sprawie kibiców Fenerbahce. Szykuje się surowa kara?

Co prawda UEFA początkowo nie była zbyt gorliwa w wykluczaniu rosyjskich klubów z europejskich rozgrywek, ale w końcu postanowiła zablokować im drogę do pucharów i miejmy nadzieję nie zmieni się to do momentu, aż Rosja wycofa się z okupowanych przez siebie terytoriów. Teraz postanowiła także stanowczo zareagować na to, co działo się w meczu Fenerbahce – Dynamo Kijów.

Andrij Szewczenko szczerze o wojnie i wsparciu Polski dla Ukrainy. Jego życie całkowicie się zmieniło [WYWIAD]

 – Zgodnie z artykułem 31 ustawy o przepisach dyscyplinarnych, Inspektor ds. etyki i dyscypliny UEFA przeprowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego niewłaściwego zachowania kibiców Fenerbahce podczas meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów, który miał miejsce 27 lipca 2022 roku w Stambule – czytamy w oświadczeniu. Niewykluczone, że UEFA potraktuje tę sprawę niezwykle poważnie i może bardzo słono ukarać turecki klub.

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby lepszym selekcjonerem od Czesława Michniewicza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze