Fenerbahce Stambuł

i

Autor: screen/twitter.com/ Batu Bozkürk

Obrzydliwe zachowanie kibiców

Skandal z Putinem w meczu Ligi Mistrzów! UEFA nie mogła tego tak zostawić, jest śledztwo

2022-07-29 16:42

Największe piłkarskie kluby grają dopiero przedsezonowe sparingi, ale kluby ze słabszych lig już walczą na arenie międzynarodowej. Trwają m.in. eliminacje Ligi Mistrzów, a w jednym z meczów naprzeciw siebie stanęły Dynamo Kijów i Fenerbahce. Ukraińska drużyna ostatecznie awansowała do dalszej fazy eliminacji, ale fani tureckiej drużyny starali się ich deprymować w skandaliczny sposób, skandując nazwisko Putina! UEFA nie mogła zostawić tej sprawy bez reakcji.

Przypomnijmy, że do skandalicznego wydarzenia doszło w środowy wieczór. Dynamo Kijów rywalizował z Fenerbahce o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast rewanż, po dogrywce, zakończył się zwycięstwem 2:1 ukraińskiej drużyny. W trakcie meczu kibice Fenerbahce będący źli na swoich piłkarzy, zaczęli deprymować rywali w obrzydliwy sposób, skandując imię i nazwisko Władimira Putina – rosyjskiego przywódcy odpowiedzialnego za krwawą inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zachowanie to wywołało falę oburzenia w środowisko i nie zostało niezauważone także przez władze europejskiej piłki.

Obrzydliwe sceny w trakcie eliminacji Ligi Mistrzów. Grali przeciwko ukraińskiemu klubowi, zaczęli klaskać Putinowi

Lewandowski oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie!

UEFA wszczęła śledztwo w sprawie kibiców Fenerbahce. Szykuje się surowa kara?

Co prawda UEFA początkowo nie była zbyt gorliwa w wykluczaniu rosyjskich klubów z europejskich rozgrywek, ale w końcu postanowiła zablokować im drogę do pucharów i miejmy nadzieję nie zmieni się to do momentu, aż Rosja wycofa się z okupowanych przez siebie terytoriów. Teraz postanowiła także stanowczo zareagować na to, co działo się w meczu Fenerbahce – Dynamo Kijów.

Andrij Szewczenko szczerze o wojnie i wsparciu Polski dla Ukrainy. Jego życie całkowicie się zmieniło [WYWIAD]

 – Zgodnie z artykułem 31 ustawy o przepisach dyscyplinarnych, Inspektor ds. etyki i dyscypliny UEFA przeprowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego niewłaściwego zachowania kibiców Fenerbahce podczas meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów, który miał miejsce 27 lipca 2022 roku w Stambule – czytamy w oświadczeniu. Niewykluczone, że UEFA potraktuje tę sprawę niezwykle poważnie i może bardzo słono ukarać turecki klub.

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby lepszym selekcjonerem od Czesława Michniewicza?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze