Szczęsny musiał ratować Arsenal

2011-08-17 4:00

Już w 4. minucie Theo Walcott strzelił gola i zrobiło się 1:0 dla Arsenalu. Ale potem było już gorzej, coraz gorzej. "Kanonierom" udało się wygrać z Udinese w pierwszym spotkaniu IV rundy kwalifikacyjnej, ale przed rewanżem sprawa awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów jest otwarta.

Po szybko straconym golu piłkarze Udinese od razu zorientowali się, że Arsenal to kolos na glinianych nogach. Broniący bramki "Kanonierów" Wojciech Szczęsny mógł się wykazać. W 26. minucie w sytuacji sam na sam z Pablo Amero wspaniale obronił strzał z bliska, a w 74. minucie zatrzymał precyzyjne uderzenie Antonio Di Natale z rzutu wolnego.

Pozostałe mecze IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów

BATE Borysów - Sturm Graz 1:1, FC Kopenhaga - Viktoria Pilzno 1:3, Twente Enschede - Benfica Lizbona 2:2, Lyon - Rubin Kazań 3:1.