Ta decyzja UEFA wiele zmienia! REWOLUCJA w rozgrywkach

2021-06-24 15:39
Liga Mistrzów FINAŁ 2021. Kiedy ostatni mecz? [STATYSTYKI, SKŁADY, WYNIK]
Autor: STU FORSTER/POOL VIA AP / EAST NEWS Liga Mistrzów FINAŁ 2021. Kiedy ostatni mecz? [STATYSTYKI, SKŁADY, WYNIK] STU FORSTER/POOL VIA AP / EAST NEWS

Mówiło się o tym od kilku tygodni, ale w czwartek UEFA podjęła ostateczną decyzję. Począwszy od tego sezonu we wszystkich rozgrywkach pod egidą europejskiej centrali przestanie obowiązywać zasada goli na wyjeździe. Dotychczas bramka zdobyta na obcym terenie liczyła się podwójnie, teraz to już nieaktualne. Szykuje się nam zatem olbrzymia rewolucja.

Zasada goli na wyjeździe miała tak samo wielu orędowników jak i przeciwników. UEFA zastanawiała się nad tą zmianą już od dłuższego czasu, ale ostatecznej decyzji jak nie było, tak nie było. Zmieniło się to w czwartek. Począwszy od rozgrywek sezonu 2021/2022 bramki zdobyte na wyjeździe nie będą się liczyły podwójnie.

Reprezentacja Polski po Euro 2020: Piją na plaży. Policja na miejscu. Jest afera. ZDJĘCIA

Od teraz dwumecze, w których obie drużyną strzelą po tyle samo goli, kończyć się będą dogrywkami, a jeśli te nie przyniosą rozstrzygnięcia, będziemy świadkami serii rzutów karnych.

Jako pierwsze na własnej skórze o tej rewolucji będą mogły się przekonać polskie kluby, które już niedługo rozpoczną eliminacje w europejskich pucharach.

Każdy może zgarnąć 300 zł! Wystarczy wybrać najpiękniejszą fankę i pokazać, jak kibicowałeś Polsce na Euro

Zasada o podwójnej wartości gola strzelonego na wyjeździe została wprowadzona w 1965 roku. Obowiązywała dotychczas w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a polegała na tym, że przy równej liczbie punktów i bramek po dwóch spotkaniach wyżej był klasyfikowany lub awansował do następnej rundy zespół, który zdobył więcej bramek na wyjeździe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE