Liga Mistrzów/Robert Lewandowski

i

Autor: AP/Associated Press/East News

Tak Lewandowski promuje Polskę za granicą. Jesteśmy w szoku, wielka duma

2021-10-21 9:40

Robert Lewandwski jest zdecydowanie najlepszym polskim piłkarzem, a przy tym największym zawodnikiem w historii naszego futbolu. Nic więc dziwnego, że niektórzy mogli zainteresować się Polską właśnie poprzez wzgląd na "Lewego". Napastnik promuje swój kraj na wiele różnych sposobów, a teraz mamy kolejny przykład takiego stanu rzeczy.

Juz za kilka tygodni dowiemy się, który piłkarz otrzyma Złotą Piłkę 2021. W gronie faworytów wymieniany jest właśnie Robert Lewandowski. Polak był pewniakiem do zgarnięcia nagrody w ubiegłym roku, ale na przeszkodzie stanął wybuch pandemii koronawirusa. "France Football" odstąpił od przyznania wyróżnienia, co zirytowało wszystkich fanów "Lewego". Teraz liczą oni, że dojdzie do swoistego rewanżu i Polak ostatecznie odbierze honory, na które zdecydowanie zasłużył.

Zobacz też: Liga Mistrzów. Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Benfica - Bayern. Zobacz wideo

Tymczasem snajper kontynuuje to, co potrafi najlepiej - strzela kolejne bramki. Tak samo postąpił przy okazji środowego meczu Ligi Mistrzów z Benficą w Lizbonie, który Bayern Monachium wygrał okazale 4:0. Jedno z trafień padło po strzale właśnie Lewandowskiego. A my mogliśmy się przekonać, w jaki sposób Polska jest promowana za sprawą wybitnej formy napastnika. Jeden z portugalskich kibiców postanowił zaprezentować na trybunach lizbońskiego stadionu transparent w... języku polskim.

Nie wiadomo nic odnośnie tego, czy Robert Lewandowski spełnił ostatecznie marzenie fana z Półwyspu Iberyjskiego. Fakty są zaś takie, że Bayern porusza się przez fazę grupową Ligi Mistrzów jak walec i po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów i legitymuje się okazałym bilansem bramkowym 12:0. Po raz kolejny Bawarczycy są jednym z głównych faworytów do zatriumfowania w całej Champions League!

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze