Sergio Ramos

i

Autor: PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News Sergio Ramos

To w tym klubie zagra Sergio Ramos. Wszystko przesądzone, klamka zapadła

2021-06-23 10:34

Kilkumiesięczna saga związana z podpisaniem przez Sergio Ramosa nowego kontraktu z Realem Madryt zakończyła się fiaskiem. 35-latek w zeszłym tygodniu poinformował na specjalnie zwołanej konferencji, że po wygaśnięciu obowiązującej do końca czerwca umowy odejdzie z Madrytu. Wydawało się, że informacja ta rozpocznie nową sagę – tę związaną z nowym pracodawcą wychowanka Sevilli. Wygląda jednak na to, że sprawa bardzo szybko znalazła swój finał. Ramos dokonał już bowiem wyboru, a jego przenosiny do nowego klubu wydają się kwestią czasu. Jak informuje radio „COPE”, Hiszpan trafi do Paris Saint-Germain.

O odejściu Ramosa z zespołu „Królewskich” spekulowało się już od wielu miesięcy. W ostatnich tygodniach fani madryckiego klubu mogli mieć nadzieję na nieoczekiwany zwrot akcji i podpisanie przez Hiszpana nowej umowy. Ostatecznie jednak obie strony nie osiągnęły porozumienia, o powodach takiego stanu rzeczy pisaliśmy w tym miejscu. W zeszłym tygodniu zorganizowano specjalną konferencję prasową, na której 35-latek pożegnał się z klubem oraz wszystkimi osobami z nim związanymi.

Rzecznik PZPN przerywa wywiad przed meczem Polska-Szwecja! Euro 2020

Możliwe kierunki? Tylko jeden

W kontekście sprowadzenia Sergio Ramosa mówiło się o wielu topowych klubach europejskich. Zainteresowanie Hiszpanem rzekomo wykazywały kluby z Premier League z Manchesterem United na czele. Swojego wychowanka ponownie widzieli w klubie szefowie Sevilli FC. Pomimo tego faworytem do pozyskania hiszpańskiego defensora niezmiennie pozostawało Paris Saint-Germain. Wygląda na to, że paryżanie ostatecznie dopną swego i legenda Realu Madryt zagra finalnie we Francji.

Znana przyszłość Leo Messiego. Potwierdzenie jeszcze w tym tygodniu?!

Radio „COPE” potwierdza

O rzekomym porozumieniu Ramosa z nowym pracodawcą jako pierwsi poinformowali dziennikarze radia „COPE” podczas programu „Tiempo de Juego”. Według przekazanych przez nich informacji 35-latek miał już nawet przekazać swoją decyzję kilku przyjaciołom z Realu Madryt. Hiszpańscy żurnaliście są pewni, iż hiszpański stoper jest zdecydowany tylko i wyłącznie na Paris Saint-Germain, a jego przenosiny do stolicy Francji są jedynie kwestią czasu.

Sonda
Czy PSG będzie odpowiednim klubem dla Sergio Ramosa?

PSG w wyścigu zbrojeń

Działacze Paris Saint-Germain najwyraźniej bardzo mocno przeżyli utratę mistrzowskiego tytułu na rzecz OSC Lille, robią bowiem wszystko, aby jak najpoważniej wzmocnić drużynę przed nadchodzącymi rozgrywkami. Klub z Parc des Princes domyka aktualnie wszelkie formalności z przenosinami do Paryża Gianluigiego Donnarummy z AC Milan. Oprócz Ramosa w najbliższych dniach klub zasilić może również Achraf Hakimi z Interu Mediolan. Kwota tego transferu może sięgnąć nawet 80 milionów euro.

Najnowsze