FIFA, Gianni Infantino, Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO, FILE Prezydent FIFA i prezydent Rosji - Infantino oraz Putin

Wyrzucenie Rosjan ze świata futbolu uznane za niefortunne. Po tych słowach ręce opadają, totalna kompromitacja instytucji

2022-07-15 13:27

W najbliższym czasie Rosjanie nie mają co liczyć na udział w europejskich i światowych rozgrywkach piłkarskich. To oczywiście pokłosie zbrojnej inwazji tego kraju na Ukrainę - wojna trwa już ponad 140 dni. W piątek decyzje FIFA i UEFA o wykluczeniu Rosjan podtrzymał Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS), ale czytając uzasadnienie opadły nam ręce...

Po ataku na Ukrainę UEFA i FIFA wykluczyła rosyjskie drużyny ze wszystkich rozgrywek, m.in. eliminacji mistrzostw świata (w barażu miała zagrać z Polską) i klubowych pucharów. Rosjanie odwołali się do CAS, który w piątek podtrzymał te decyzje.

Obrzydliwy atak Niemców na Lewandowskiego. Padły słowa o braku szacunku i zrujnowaniu, zupełnie się nie hamowali

"Panel CAS uważa za niefortunne, że obecne operacje wojskowe na Ukrainie, za które rosyjskie drużyny piłkarskie, kluby i zawodnicy nie ponoszą odpowiedzialności, miały z powodu decyzji FIFA i UEFA tak niekorzystny wpływ na nie i ogólnie na Rosjan w piłce nożnej. Jednak w opinii panelu skutki te są konsekwencją potrzeby bezpiecznego i uporządkowanego prowadzenia imprez piłkarskich dla reszty świata” – orzekł CAS.

Także wiele innych światowych federacji sportowych zakazało Rosjanom i zawodnikom ze wspierającej inwazję Białorusi udziału w zawodach.

Gigantyczne kłopoty reprezentanta Polski. Czeka go długa dyskwalifikacja? Świerczok w poważnych tarapatach

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: To będzie długa wojna na wyniszczenie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze