Zapracował na karnego

2009-02-26 13:22

W 66. minucie meczu Villareal - Panathinaikos sfaulowany Jakub Wawrzyniak (26 l.) leciał na murawę, ale przy tym zahaczył Roberta Piresa (36 l.) i sędzia Plautz podyktował karnego za faul... Polaka. Mimo że w ten sposób Villareal wyrównał na 1:1, postawę jedynego polskiego uczestnika Ligi Mistrzów trzeba ocenić pozytywnie.

W tym spotkaniu Villareal przez 70 proc. czasu był przy piłce, gniótł ateńczyków potężnie, a Kuba nieźle się napracował przy zatrzymywaniu Hiszpanów. Prowadzenie dla Greków zdobył kapitalną bombą Karagounis (32 l.). Drugiego gola już opisaliśmy.

Ze wszystkich drużyn występujących w środę na boiskach Champions League najefektowniej spisał się Bayern, który w Lizbonie "rozpruł" Sporting 5:0. Po dwa gole zdobyli Ribery i Toni, jednego Klose. Mecz trochę bez historii, przewaga Bawarczyków była ogromna.

Decydujący moment spotkania Chelsea - Juventus nastąpił w 12. minucie, kiedy Drogba wykorzystał jedyny błąd obrońców z Turynu i trafił do siatki. Potem Włosi lekko przeważali, ale nie potrafili odrobić straty. W rewanżu nie będą bez szans.

Ogłaszany "przebojem dnia" mecz Realu z Liverpoolem pozostawił najwięcej niedosytu. "Królewscy" przez 20 minut wyraźnie przeważali, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Najlepszym Hiszpanem na boisku był jednak Torres, który zmarnował parę okazji dla Liverpoolu. Kiedy już wydawało się, że bezbramkowy remis zadowoli przeciwników, gola na wagę zwycięstwa zdobył dla The Reds Izraelczyk Benayoun.

Wyniki 1/8 finału LM
CHELSEA - JUVENTUS 1:0 (1:0) gol w 12. min, Drogba
REAL - LIVERPOOL 0:1 (0:0) gol w 82. min, Benayoun
SPORTING - BAYERN 0:5 (0:1) bramki: 42. Ribery, 57. Klose, 63. Ribery (k), 84. Toni, 90. Toni (k)
VILLAREAL - PANATHINAIKOS 1:1 (0:0) bramki: 59. Karagounis, 66. Rossi (k).