Angielski piłkarz wyznał, że jest gejem! Coming out poruszył świat futbolu

2022-05-17 11:44
Jake Daniels
Autor: Instagram Jake Daniels

Temat mniejszości seksualnych jest w ostatnim czasie coraz częściej poruszany. Dotyczy to również sportu, gdzie coraz częściej sportowcy decydują się na szczerość w kwestii swojej orientacji. Bycia lesbijką nie ukrywa m.in. jedna z naszych medalistek olimpijskich, Katarzyna Zillmann. Teraz na coming out zdecydował się także młody angielski piłkarz – 17-letni Jake Daniels z Blackpool. To wyznanie poruszyło świat futbolu.

W wielu krajach, w tym także i w Polsce, coraz więcej mówi się o potrzebie większej tolerancji wobec mniejszości seksualnych. W Polsce temat ten poruszany był m.in. w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie „coming outu” dokonała wioślarka Katarzyna Zillmann. Już wcześniej o swojej innej niż heteroseksualna orientacji otwarcie mówiły też Aleksandra Jarmolińska czy żeglarka Jolanta Ogar-Hill. O tym, że problem z tolerancją jest ogólnoświatowy, pokazuje fakt, jak głośno jest po każdym takim ujawnieniu. Teraz na ten odważny krok zdecydował się Jake Daniels, młody zawodnik angielskiego Blackpool. W rozmowie ze Sky Sports opowiedział on swoją historię.

Chelsea grozi upadek przez Abramowicza? Anglicy donoszą o kolejnych problemach ze sprzedażą klubu

To pierwszy taki przypadek od 30 lat. Młody Anglik zdecydował się na odważny krok

Jake Daniels przyznał, że jest świadomy swojej odmiennej orientacji od lat. I przez te wszystkie lata, jak sam przyznał, żył w kłamstwie. Postanowił jednak z tym skończyć, by poczuć się wolnym. „Coming outu” dokonał jednak stopniowo – najpierw powiedział swojej mamie oraz siostrze, które, jak przekazał Daniels, już wcześniej domyśliły się, że Jake jest gejem. Dalej porozmawiał z resztą rodziny, a później postanowił poinformować także kolegów z szatni Blackpool. – Oczywiście wszyscy byli w pewnym sensie zszokowani i pytali, dlaczego nie powiedziałem im wcześniej. To była świetna reakcja, bo pokazała, jak bardzo im zależy – powiedział piłkarz w rozmowie ze Sky Sports.

Łukasz Fabiański obronił arcyważny karny! Postawa Polaka może wszystko odmienić, dodał pikanterii [WIDEO]

Jake Daniels nie jest pierwszym piłkarzem, jaki ujawnił światu, że jest gejem, w ostatnim czasie. Niedawno „coming outu” dokonał choćby Australijczyk Josh Cavallo. W Anglii Daniels jest jednak pierwszym od 30 lat profesjonalnym piłkarzem, który ujawnił publicznie, że jest gejem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze