Roman Abramowicz

i

Autor: AP PHOTO/MARTIN MEISSNER Roman Abramowicz

Chelsea grozi upadek przez Abramowicza? Anglicy donoszą o kolejnych problemach ze sprzedażą klubu

2022-05-16 22:38

Kilka dni temu sieć obiegła informacja, że lada chwila dojdzie do przejęcia Chelsea FC przez Todda Boehly’ego. Teraz jednak BBC podaje, że sprzedaż klubu może nie dojść do skutku na ostatniej prostej. Wszystko za sprawą Romana Abramowicza, który ponoć nie chce zapewnić prawnie, że pieniądze ze sprzedaży klubu trafią na cele charytatywne.

O sprzedaży Chelsea przez Romana Abramowicza mówi się już od dłuższego czasu. W końcu udało znaleźć się chętnego i mimo różnych trudności, wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Klub obecnie funkcjonuje na ograniczonej licencji i dłuższe zwlekanie z transakcją może doprowadzić do bardzo poważnych problemów w funkcjonowaniu klubu, lub nawet jego rozpad! Niedawno w sieci pojawiły się informacje, że strony przeprowadzające sprzedaż (jest ona nadzorowana przez brytyjski rząd) doszły do porozumienia i lada dzień Chelsea znajdzie się pod władzą Amerykanina Todda Boehly’ego i wróci do normalnego funkcjonowania. Zdaniem BBC, wszystko może zostać zaprzepaszczone w ostatniej chwili. I znów w roli głównej jest Roman Abramowicz, objęty sankcjami rosyjskich oligarcha.

To koniec ery Romana Abromowicza! Przełomowe wieści w sprawie Chelsea

Roman Abramowicz znów namiesza?

Roman Abramowicz publicznie zapowiedział, że wpływy ze sprzedaży Chelsea przekazane zostaną na rzecz fundacji, która wykorzysta je na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Zdaniem BBC, rosyjski oligarcha nie chce jednak przelać swoich obietnic na papier. A bez tej gwarancji brytyjski rząd nie zamierza dopuścić do sprzedaży klubu, co jest w pełni zrozumiałe. – Zapis, który pozwoliłby na zmianę przeznaczenia środków pieniężnych w trakcie trwania umowy, stanowiłby naruszenie sankcji i jest postrzegany jako czerwona linia dla ministrów – napisano w serwisie BBC.

Łukasz Fabiański obronił arcyważny karny! Postawa Polaka może wszystko odmienić, dodał pikanterii [WIDEO]

Co w momencie, gdy Abramowicz nie zagwarantuje prawnie, że pieniądze ze sprzedaży trafią na cele charytatywne? Chelsea może grozić całkowity upadek. Klub na ograniczonej licencji może funkcjonować do końca maja. Gdy miną terminy, w których transakcja przejęcia klubu musi się zakończyć, może on zostać wyrzucony z europejskich pucharów oraz Premier League.  

Jan Tomaszewski: Trzeba wykluczyć Rosjan z każdej dyscypliny! | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze