Premier League: Arsenal – Manchester United 1:0. Diabły zatrzymane w Londynie

2011-05-01 16:59

„Kanonierzy” pokonali 1:0 „Czerwone Diabły” w hitowym meczu angielskiej Premier League. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, choć dwa skandaliczne błędy popełnił arbiter Chris Foy. Przez cały mecz bardzo dobrze bronił Wojciech Szczęsny, a zwycięskiego gola dla Arsenalu zdobył Robin van Persie. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

Zwycięstwo Arsenalu zaostrzyło rywalizację o mistrzostwo na Wyspach Brytyjskich. Nadal prowadzący w tabeli Manchester United ma w tym momencie tyle samo meczów rozegranych co druga Chelsea, która traci do lidera trzy punkty. Oba zespoły mają taką samą różnicę bramek, która decyduje o kolejności w tabeli, a za tydzień spotkają się w meczu zapowiadającym się na starcie o tytuł.

KONIEC MECZU. ARSENAL WYGRYWA 1:0 I PRZEŁAMUJE PASSE SIEDMIU MECZÓW Z MANCHESTEREM UNITED BEZ ZWYCIĘSTWA

90 min. - druga połowa zostaje przedłużona o 4 minuty

89 min. - Valencia dośrodkowuje, piłkę jednak łapie Szczęsny

88 min. - i kolejny bardzo kontrowersyjna sytuacja, gdyż Manchesterowi należał się rzut karny! Ebou zaatakował Owen w polu karnym, nie atakował piłki, tylko nogi Anglika i powinnna być "jedenastka"!!

85 min. - ostatnia zmiana w MU. Carricka zastępuje Michael Owen

84 min. - Van Persie uderza z wolnego, ale piłkę bez problemu łapie Van der Sar

80 min. - za mocna piłka do Rooney'a i futbolówkę bez problemu łapie Szczęsny

78 min. - zmiana w Arsenalu. Wolcotta zastępuje Eboue

78 min. - dwie szybkie akcje z obu stron. Najpierw Szczęsny obronił groźny strzał Naniego, potem Wilshere uderzył w boczną siatkę bramki van der Sara

76 min. - żółta kartka dla obrońcy MU - Fabio

75 min. - wolny dla MU. Uderza Rooney'a, jednak Szczęsny ponownie broni strzał reprezentanta Anglii!

74 min. - zmiana w MU, bezbarwnego dziś Hernandeza zastępuje Dimitar Berbatow, najskuteczniejszy strzelec "Czerwonych Diabłów"

73 min. - Fabio wpada w pole karne, jednak powstrzymują go obrońcy Arsenalu

69 min. - wymuszona zmiana w Arsenalu. Djorou z kontuzją opuszcza boisko, w jego miejsce Squillaci

68 min. - Evra pada w polu karnym, ale nie ma mowy o "jedenastce"

66 min. - ostre wejście Park Ji-Sunga i Koreańczyk ogląda żółtą kartkę

64 min. - Robin van Persie pędził na bramkę MU, próbował podać, jednak wyszło fatalnie i piłka poza boiskiem

62 min. - mała przepychanka na boisku i mamy żółtą kartkę dla Alexa Songa

58 min. - dośrodkowanie Valencii, jednak bardzo niecelne

57 min. -GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Arsenal prowadzi 1:0! Van Persie płaskim strzałem pokonał Edwina van der Sara!

56 min. - teraz z wolnego uderzał Nani, a piłka minimalnie minęła bramkę Szczęsnego!

55 min. - zmiana w MU. Valencia za Andersona

54 min. - groźne dośrodkowanie Naniego, Hernandez minimalnie minął się z piłką! Mógł być gol, ale futbolówka wpadła wprost w ręce Szczęsnego

52 min. - strzelał Sagna, piłka została ładnie podkręcona, jednak minęła słupek bramki United

51 min. - dośrodkowuje Fabio, jednak piłka wychodzi za linię końcową i od bramki rozpocznie Szczęsny

49 min. - fantastyczna interwencja Szczęsnego!! Polak wyciągnął się jak struna i odbił piłkę, która mknęła na bramkę po uderzeniu Rooney'a z rzutu wolnego!

46 min. - początek drugiej połowy. Rozpoczął Manchester, a Arsenal zmienił jednego piłkarza. Nasriego zastąpił Arszawin

DRUGA POŁOWA

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W LONDYNIE PÓKI CO BEZBRAMKOWY REMIS

45 min. - pierwsza połowa zostaje przedłużona o minutę

45 min. - dośrodkowuje Walcott, ale piłkę bez problemu łapie Van der Sar

43 min. - strzela Anderson, ale pewnie broni Wojtek Szczęsny

41 min. - Rooney dośrodkowuje, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki

40 min. - żółta kartka dla Wayne'a Rooey'a

39 min. - strzał Rooney'a sprzed pola karnego, piłka jednak kończy za linią

33 min. - i mamy kontrowersje. Jak pokazały powtórki, Vidić wybił piłkę ręką, zatem mógł obejrzeć czerwoną kartkę, a sędzia bez wachania powinien podyktować karnego dla Arsenalu

32 min. - groźne dośrodkowanie Arsenalu, w walce powietrznej Vidić jednak lepszy od Van Persiego

30 min. - w Londynie trwa ostra walka, głównie w środku pola. Mało jednak mamy sytuacji podbramkowych, póki co Manchester oddał jedyny celny strzał w tym meczu

24 min. - kolejne dośrodkowanie Sagny, kolejny raz jednak radzą sobie z nim obrońcy United

21 min. - piękny zwód Fabio, obrońca MU wpadł w pole karne, jednak niecelnie podał do Hernandeza. Goście wyraźnie przyspieszyli

19 min. - Vidić przed polem karnym padł pod nogi Wilshera, spowodował upadek piłkarza Arsenalu, ale sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego

16 min. - Nasri na spalonym

15 min. - kolejna akcja Arsenalu. Evra w ostatniej chwili ubiegł nabiegającego na piłkę w polu karnym Walcotta

12 min. - Arsenal ma póki co druzgocącą przewagę i 78% posiadania piłki...

11 min. - tym razem do Hernandeza podaje Anderson, napastnik MU jednak znów jest na spalonym

9 min. - Rooney do Hernandeza. Za mocno, a na dodatek Meksykanin jest na spalonym

8 min. - kolejna szansa "Kanonierów", Walcott przegrał jednak pojedynek z obrońcą, upadając musną jeszcze piłkę, ale ta przeleciała nad poprzeczką!

6 min. - Arsenal naciska rywali. Dośrodkowuje Sagna, ale znów piłkę wybijają obrońcy United

3 min. - ależ szansa Arsenalu. Błąd obrony United, Wilshere dostaje piłkę na 16. metrze, ale strzela tuż obok bramki!

2 min. - Van Persie strzela, pięknie broni Van der Sar, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego

1 min. - dośrodkowanie Nasriego wybijają obrońcy United

1 min. - pierwszy gwizdek, zaczyna Arsenal

PIERWSZA POŁOWA

OTO SKŁADY OBU DRUŻYN

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy - Walcott, Ramesey, Song, Nasri - Wilshere - Van Persie Rezerwowi: Lehmann - Squillaci, Eboue, Gibbs, Arszawin, Chamakh, Bendtner

Man United: Van der Sar - Evra, Ferdinand, Vidić, Fabio - Anderson, Park, Carrick, Nani - Rooney, Hernandez Rezerwowi: Kuszczak- Smalling, Rafaelm, O'Shea, Valencia, Owen, Berbatow

GARŚĆ STATYSTYK

- Manchester United nie przegrał w siedmiu ostatnich meczach z Arsenalem. Wygrał sześć razy (wliczając w to cztery ostatnie mecze) i raz zremisował

- to 45. pojedynek trenerski Alexa Fergusona i Arsene Wengera. Szkot wygrał 19 razy, Francuz 14, 11 razy padł remis

- Arsenal wygrał tylko jeden z ostatnich siedmiu ligowych meczów (1 zwycięstwo, 5 remisów, 1 porażka)

- Arsenal stracił siedem goli w ostatnich czterech meczach, Manchester nie stracił bramki w trzech ostatnich meczach

NAJLEPSI STRZELCY

Arsenal - Van Persie 19 bramek (15 w Premier League), Nasri 15 bramek (10 w Premier League)                Manchester - Berbatow 22 bramki (21 w Premier League), Hernandez 19 bramek (12 w Premier League)

Przeczytaj koniecznie: Borussia Dortmund mistrzem Niemiec - GALERIA