Arsenal Londyn

Arsenal przegrał batalię o półfinał Pucharu Ligi z czwartoligowcem! Zadecydowały rzuty karne

2012-12-12 0:33

Ogromna niespodzianka w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej! Arsenal Londyn, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, przegrał z czwartoligowym Bradford po konkursie rzutów karnych.

Sensacja wisiała w powietrzu już w regulaminowym czasie gry, bowiem jeszcze kilka minut przed jego zakończeniem piłkarze Bradford prowadzili z „Kanonierami” 1:0. Nadzieje londyńczykom przywrócił w samej końcówce Thomas Vermaelen, który skierował piłkę do bramki Duke’a po świetnym dośrodkowaniu Santiego Cazorli i doprowadził tym samym do dogrywki.

Przeczytaj też: Iker Casillas: Możemy mieć do Barcelony 25 punktów straty, ale pod jednym warunkiem

Ta nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia, choć Arsenal praktycznie nie schodził z połowy przeciwnika. Od porażki w konkursie jedenastek nie zdołał swojego zespołu uchronić nawet fantastycznie dysponowany Wojciech Szczęsny – Polak obronił dwa karne.

Bradford – Arsenal 1:1, karne 3:2

Bramki: Thompson 16’ – Vermaelen 88’

Składy:

Bradford: Duke - Meredith, McArdle, McHugh, Darby - Atkinson, Jones, Doyle, Thompson (72. Jones) – Wells (74. Connell), Hanson

Arsenal: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Mertesacker, Sagna – Podolski (69. Oxlade-Chamberlain), Wilshere, Ramsey (69. Rosicky), Cazorla - Gervinho, Coquelin (60. Chamakh)