Gwiazda opuści Manchester United. Okazał się niewypałem, choć kosztował grube miliony

2019-08-28 14:33 RO
Alexis Sanchez strzelił dwa gole dla reprezentacji Chile w tegorocznym Copa America.
Autor: Press Focus Alexis Sanchez strzelił dwa gole dla reprezentacji Chile w tegorocznym Copa America.

Alexis Sanchez okazał się transferowym niewypałem Czerwonych Diabłów, w 45 meczach strzelił zaledwie 5 bramek, dlatego też drużyna zdecydowała się pozbyć piłkarza. Nowym pracodawcą Chilijczyka zostanie Inter Mediolan gdzie dołączy do swojego kolegi z Manchesteru, Romelu Lukaku.

Alexis Sanchez do Manchesteru trafił w 2018 roku z Arsenalu Londyn za kwotę 34 mln euro. Grając w Londynie, w 166 meczach zdobył 80 bramek. Z Kanonierami zdobył dwukrotnie Puchar Anglii i raz Tarczę Wspólnoty. W Manchesterze jednak kompletnie sobie nie poradził.

Sanchez nie znajduje też uznania w oczach trenera Ole Gunnara Solskjaera i dlatego obydwie strony zdecydowały, iż najlepiej dla piłkarza będzie zmienić otoczenie. Do Interu, jak podał "The Guardian", ma trafić na razie na rok (do końca obecnego sezonu) na zasadzie wypożyczenia bez możliwości pierwokupu. Klub z Mediolanu będzie przez ten sezon pokrywał ok. 45% pensji zawodnika, czyli mniej więcej 175 tys. funtów tygodniowo, resztę w dalszym ciągu będzie wypłacał Manchester United (215 tys. funtów).

Najnowsze