Kurt Zouma

i

Autor: AP

Gwiazdor piłki skazany za znęcanie się nad zwierzętami. Kurt Zouma usłyszał wyrok

2022-06-01 16:50

Kurt Zouma był bohaterem ostatniego wielkiego skandalu w świecie piłki. Sieć wybuchła, gdy okazało się, że reprezentant Francji miał znęcać się nad swoim zwierzątkiem. Teraz usłyszał wyrok. Jedna z kwestii dotyczy posiadania kotów, co zostało zabronione mu na pięć lat.

Obrońca zespołu angielskiej Premier League West Ham United Francuz Kurt Zouma został przez sąd pokoju w Londynie skazany na 180 godzin prac społecznych za znęcanie się nad zwierzętami. Zouma otrzymał także pięcioletni zakaz posiadania w domu kotów. Francuz przyznał się podczas rozprawy do dopuszczenia się aktów przemocy wobec zwierzęcia po tym, gdy ten w trakcie zabawy rozbił ozdobny wazon i uszkodził instalację elektryczną umieszczoną na szafce kuchennej.

NIE PRZEGAP! Jan Tomaszewski z córką brylował na przyjęciu! Zatrzymał Anglię, musiał pojawić się na jubileuszu Elżbiety II

Zouma przyznał się do ataku na kota

O tym, co się wydarzyło w lutym 2022 w mieszkaniu piłkarza, ujawnili dziennikarze dziennika "The Sun". Francuz przyznał się, że zdenerwowany rzucił kota na podłogę i go kopnął. Świadkiem zdarzenia był jego brat Yoan, który nie zareagował na naganne zachowanie i został skazany na 140 godzin prac społecznych. To właśnie on nagrał całe zdarzenie i wrzucił je do sieci, dzięki czemu sąd miał dowód w sprawie wykroczenia przeciwko ustawie o dobrostanie zwierząt.

Mocne słowa sędziego o zachowaniu Zoumy

"Obaj wzięliście udział w tym haniebnym i nagannym czynie" - powiedziała podczas rozprawy sędzia okręgowa Susan Holdham. Dwa koty bengalskie Zoumy zostały po tym zajściu umieszczone pod opieką organizacji charytatywnej RSPCA dla zwierząt.

NIE PRZEGAP! Niemiec ostro atakuje Lewandowskiego. Żąda nauczki dla Polaka, zupełnie się nie patyczkował

27-latek, który został ukarany grzywną finansową przez West Ham za ten incydent, stracił umowę sponsorską z marką odzieży sportowej Adidas. Naraził się także swoim kibicom, którzy wyśmiewali go podczas kilku meczów ligowych.

Sonda
Czy kara dla Kurta Zoumy jest adekwatna do czynu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze