Tom Lawrence, Krystian Bielik, Derby County

i

Autor: East News Tom Lawrence i Krystian Bielik podczas rozgrzewki Derby County

Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik wciąż nie są pewni utrzymania? Ich klubowi grozi kara punktowa

2021-05-11 9:00

Derby County dopiero w ostatniej kolejce zapewniło sobie utrzymanie na zapleczu Premier League. Radość w zespole prowadzonym przez Wayne’a Rooneya może być jednak przedwczesna, bowiem okazuje się, że klub może zostać ukarany za łamanie przepisów Finansowego Fair Play. Ujemne punkty sprawiłyby, że to właśnie Derby spadnie do League One. To nie byłaby dobra informacja dla Polaków tam grających: Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika.

Władze Derby County z pewnością inaczej wyobrażały sobie przyszłość swojego zespołu. Klub poczynił w ostatnim czasie spore wzmocnienia, a na ławce trenerskiej zasiadła jedna z legend angielskiej piłki, Wayne Rooney, który jeszcze na początku tego sezonu ubierał koszulkę Derby County i pomagał drużynie na boisku. Jednak zamiast walki o awans czy strefę barażową zespół Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika musiał do ostatniej kolejki drżeć o utrzymanie. W finałowej kolejce Derby County mierzyło się w walce o utrzymanie ze swoim bezpośrednim rywalem, Sheffield Wednesday. Gdyby zespół Wayne’a Rooneya uległ, to utrzymanie zapewniłoby sobie Sheffield, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i to Derby pozostało w Championship. Teraz okazuje się, że nie jest to takie pewne.

Tomaszewski szczerze o ALKOHOLU w reprezentacji Górskiego!

Kara odroczona w czasie

Jak podaje angielski dziennik „Dailymail” wciąż możliwe jest, że to Derby County spadnie do League One. Wszystko z powodu rzekomego łamania zasad Finansowego Fair Play (FFP). Władze EFL chcą ukarać Derby County grzywną lub odjęciem punktów za nieprawidłowości w kontraktach piłkarzy. Jeśli faktycznie Derby otrzymałoby ujemne punkty, to ich kosztem w Championship utrzymałoby się Wycombe, które zajmuje 22. miejsce, pierwsze oznaczające spadek.

Derby County już raz uniknęło kary, gdy w sierpniu ubiegłego roku niezależna komisja orzekła, że klub nie złamał zasad FFP. EFL wciąż walczy jednak o to, aby ukarać klub i odwołuje się od tej decyzji, wskazując m.in. na nieprawidłowości w kontraktach piłkarzy. Jeśli sprawa zakończy się orzeczeniem winy Derby, a kara ujemnych punktów zostanie nałożona już na sezon 2020/2021, to Jóźwiak i Bielik będą musieli przywitać się z 3. poziomem rozgrywkowym w Anglii.

Jakub Błaszczykowski zatrudni Jerzego Brzęczka? Były selekcjoner może wrócić do PKO BP Ekstraklasy

Sonda
Czy reprezentację Polski stać na półfinał Euro 2020?
Najnowsze