Kibice United mają dość Pogby. Przykry napis w pobliżu ośrodka treningowego klubu

2019-08-28 15:17 MD
Paul Pogba
Autor: East News Paul Pogba

Paul Pogba w ostatnich dniach nie ma łatwo. Wszystko zaczęło się od zmarnowanego rzutu karnego w meczu z Wolverhampton, po którym kibice Manchesteru United nie szczędzili mu nie tylko słów krytyki, ale i rasistowskich obelg. Teraz wyraz swojego niezadowolenia z postawy Francuza wyrazili także poza Internetem. W okolicach ośrodka treningowego "Czerwonych Diabłów" pojawił się napis nawołujący piłkarza do odejścia z angielskiej ekipy.

Odkąd zawodnik wrócił na Old Trafford po czteroletniej przygodzie w Juventusie, jego przygoda w klubie raczej nie należy do udanych. Wraz z drużyną sięgnął co prawda po Ligę Europy w 2017 roku, ale pod jego adresem wzmaga się nieustanna krytyka. Piłkarz nie pomaga sobie takimi sytuacjami jak w ligowym pojedynku z Wolverhampton, kiedy podszedł do rzutu karnego pomimo tego, że jako pierwszy wyznaczony był Marcus Rashford. Co gorsza pomocnik zmarnował "jedenastkę" i przez to ekipa Ole Gunnara Solskjaera jedynie zremisowała 1:1.

Po tym wydarzeniu na piłkarza wylała się w sieci fala krytyki. Niektórzy nie ograniczali się jednak wyłącznie do gorzkich słów na temat jego dyspozycji piłkarskiej, ale także stosowali rasistowskie obelgi. Z tego powodu głos postanowił zabrać nawet sam klub, a ponadto klubowy kolega Francuza - wspomniany Rashford. Wszyscy zdecydowanie potępili nienawistne zachowania. Do całej sytuacji postanowił się odnieść również sam 26-latek, który zapewnił, że "rasistowskie wyzwiska mogą wyłącznie uczynić silniejszym do walki dla następnej generacji".

Teraz niestety niechęć kibiców United względem Pogby ponownie została okazana w niewybredny sposób. W pobliżu ośrodka treningowego "Czerwonych Diabłów", na znaku informującym, że zawodnicy nie zatrzymują się w tym miejscu, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, nieznany sprawca namalował czerwoną farbą napis "POGBA OUT". Piłkarz musiał zobaczyć to na żywo, gdyż tego miejsca nie da się ominąć w drodze na trening.

Manchester United nowy sezon Premier League rozpoczął idealnie, bo od rozbicia 4:0 Chelsea. Potem jednak było tylko gorzej - nadszedł wspomniany remis z Wolverhampton oraz, w zeszły weekend, wstydliwa porażka 1:2 z Crystal Palace na Old Trafford.

Najnowsze