Kiedy Jakub Moder zadebiutuje w Premier League? Menedżer Brighton ma plan na Polaka

2021-01-12 18:10 MaSz
Jakub Moder, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Jakub Moder

To najwyższy transfer w historii Ekstraklasy. Jakub Moder za 11 mln euro został sprzedany do Brighton. Reprezentant Polski dołączył już do angielskiej drużyny i ma za sobą pierwsze treningi. Kiedy należy spodziewać się debiutu pomocnika w ekipie "Mew"? Menedżer Graham Potter wypowiedział się na temat polskiego zawodnika.

Brighton kupił jesienią Polaka i od razu wypożyczył go na rok do Lecha Poznań. Jednak władze klubu Premier League od razu zastrzegły, że w każdej chwili mogą upomnieć się o zawodnika. Moder dograł rundę w wicemistrzu Polski i od stycznia stał się graczem Brighton. Wylot do nowego zespołu opóźnił się przez zakazy związane z pandemią koronawirusa na wyspach. Kadrowicz jest już Anglii i trenuje z drużyną. 13 stycznia Brighton zmierzy się na wyjeździe z Manchesterem City w Premier League. Nie należy się jednak spodziewać, aby nasz rodak pojawił się w tym spotkaniu. - To jego pierwszy dzień z nami - powiedział na konferencji prasowej Graham Potter, menedżer Brighton. - Na razie wykonuje lekkie ćwiczenia. Oczywiście nie grał w piłkę przez kilka tygodni. Musi dostosować się do nowego miejsca, ale dobrze, że jest z nami - dodał Anglik.

Co za wyróżnienie dla kadrowicza w Anglii! Krystian Bielik może być dumny

Brighton zajmuje w lidze angielskiej 17. miejsce. To ostatnia, bezpieczna pozycja nad strefą spadkową. Nad nią "Mewy" mają tylko trzy punkty przewagi. W ogóle notują serię ośmiu meczów bez zwycięstwa. Po raz ostatni wygrali 21 listopada, gdy pokonali 2:1 na wyjeździe Aston Villę Birmingham. Czy przyjście Modera odmieni drużynę?

Nagły zwrot akcji ws. reprezentanta Polski! Bardzo możliwe, że odejdzie już zimą

Najnowsze