Lech Poznań czeka na zaległe miliony za reprezentanta Polski! Sprawa może trafić do FIFA

2022-01-27 21:43
Krystian Bielik, Kamil Jóźwiak w reprezentacji Polski
Autor: Cyfra Sport Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak podczas zgrupowania reprezentacji Polski

Lech Poznań chce spłaty zaległych 3 milionów euro za transfer swojego piłkarza. Jeśli nie nastąpi to do końca stycznia, klub z Poznania zamierza skierować sprawę przeciwko Derby County do FIFA.

Chodzi o transfer Kamila Jóźwiaka, który we wrześniu 2020 roku został sprzedany z Lecha do Derby za 4,3 mln euro. Z tej kwoty Anglicy przelali do tej pory 1,3 mln. Zaległości wynikają z kłopotów finansowych z jakimi od dłuższego czasu boryka się klub, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Championship. Derby zgłosiło niewypłacalność i poprosiło English Football League o wyznaczenie zarządu sądowego. Te problemy skutkowały odjęciem aż 21 punków zespołowi w obecnych rozgrywkach. Władze EFL dały klubowi czas do końca lutego na wykazanie się funduszami na dalszą działalność. Klub potrzebuje ratunku finansowego i taki może nadejść, bo jego kupnem zainteresowany jest Mike Ashley, poprzednio właściciel Newcastle Utd., a także amerykański inwestor - Colin i Adam Binnie. Tyle, że Derby zalega wierzycielom, w tym Lechowi, którzy nie zamierzają dłużej czekać. Poznański klub chciałby odzyskać 3 mln euro zgodnie z terminem spłaty, do końca stycznia. Władze Lecha nie wykluczają skierowania sprawy do FIFA, jeśli w najbliższym czasie nie otrzymają zaległych pieniędzy. Jóźwiak do tej pory rozegrał 60 meczów w barwach Derby, w tym 57 w lidze. Strzelił w nich 1 gola i zaliczył 4 asysty. Piłkarzem Derby od sierpnia 2019 jest inny reprezentant Polski, Krystian Bielik.

Były reprezentant o wyborze selekcjonera. "Nie zazdroszczę Kuleszy - albo będzie bohaterem albo będą wieszali na nim psy”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze