Liverpool

Autor: East News Liverpool

Liverpool - Everton 1:1. Piękny gol w doliczonym czasie dał gościom remis! [WIDEO]

2014-09-27 18:00

Derby Liverpoolu zapowiadały się jako jeden z ciekawszych meczów 6. kolejki Premier League. W pierwszej połowie mimo szalonego tempa nie obejrzeliśmy żadnych bramek, a w drugiej kapitalnie z rzutu wolnego trafił kapitan gospodarzy Steven Gerrard. W doliczonym czasie gry jeszcze piękniejszego gola zdobył jednak Phil Jagielka, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Mecze pomiędzy Liverpoolem a Evertonem zawsze budzą szczególne emocje, niezależnie od pozycji obu zespołów w tabeli. Tym razem derby miasta Beatlesów miały podwójne znaczenie, bo nie toczyły się tylko o prymat w Merseyside. Obie drużyny starały się podnieść i dołączyć do czołówki po słabym początku sezonu.

Mario Balotelli w nowej fryzurze [ZDJĘCIE]

Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo wyrównany i ostry, a prym w agresywnej grze wiedli goście. Już w 2. minucie żółtą kartkę ujrzał Garreth Barry, co zapowiadało zacięte kolejne minuty. W pierwszej połowie nie mieliśmy jednak klarownych sytuacji bramkowych.

Druga część gry toczona była w podobnie szybkim tempie, ale tak samo jak wcześniej sytuacji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Słabo w polu karnym spisywał się Mario Balotelli, ale gdy wychodził poza szesnastkę, był nie do zatrzymania. W 64. minucie wywalczył rzut wolny, który został zamieniony na gola przez Gerrarda, Gdy wydawało się, że Liverpool wygra derby, a gol kapitana "The Reds" będzie najpiękniejszym w kolejce, w doliczonym czasie gry petardę sprzed pola karnego odpalił Jagielka i zapewnił swojej drużynie remis.

Liverpool - Everton 1:1 (0:0)

Bramki: Gerrard 65 - Jagielka 91

Liverpool: Simon Mignolet - Javier Manquillo, Martin Skrtel, Dejan Lovren, Alberto Moreno - Steven Gerrard, Jordan Henderson - Lazar Marković (60. Philippe Coutinho), Adam Lallana, Raheem Sterling - Mario Balotelli (88. Rickie Lambert).

Everton: Tim Howard - Tony Hibbert (73. Tyias Browning), Phil Jagielka, John Stones, Leighton Baines - Gareth Barry, James McCarthy - Muhamed Besic (80. Samuel Eto'o), Kevin Mirallas (31. Aiden McGeady), Steven Naismith - Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Moreno, Gerrard - Barry

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!