United - Liverpool

Autor: East News United - Liverpool

Kontrowersyjny gol i pierwsza strata punktów Liverpoolu w sezonie! Remis na Old Trafford

2019-10-20 19:26

Nie udało się Liverpoolowi sięgnąć po dziewiąte kolejne zwycięstwo w obecnym sezonie Premier League. Wicemistrzów Anglii zatrzymał Manchester United, który długo prowadził 1:0, ale ostatecznie musiał zadowolić się remisem 1:1. Gol dla "Czerwonych Diabłów" padł w kontrowersyjnych okolicznościach.

Manchester United - Liverpool 1:1 (1:0)

Bramki: Rashford 36' - Lallana 85'

Żółta kartka: Fabinho 70'

United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Tuanzebe, Fred - Pereira (90+4' Williams), Rashford (84' Martial), James

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson (71' Lallana), Fabinho, Wijnaldum (82' Keita) - Mane Firmino, Origi (60' Oxlade-Chamberlain)

Spotkanie rozkręcało się bardzo długo. Pierwsze pół godziny przeszło w zasadzie bez historii. Ciekawie zrobiło się dopiero w 36. minucie - po świetnej centrze Daniele Jamesa, z bliskiej odległości Alissona pokonał Marcus Rashford. Wcześniej jednak Victor Lindelof dopuścił się wydawać by się mogło wyraźnego faulu na Divocku Origim. Mimo to sędziowie VAR nie zdecydowali się skorygować decyzji arbitra głównego i trafienie uznali. Do przerwy na Old Trafford było 1:0.

Po zmianie stron boiska mistrzowie Europy ponownie długo nie potrafili przeciwstawić się gospodarzom. Śrubę dokręcili dopiero w samej końcówce i doprowadziło to do wyrównania - w 85. minucie Andrew Robertson posłał futbolówkę z lewego skrzydła, a nieporadność defensywy United strzałem z bliska wykorzystał rezerwowy Adam Lallana. W samej końcówce "The Reds" szukali jeszcze drugiego gola, ale już nie udało im się go wywalczyć. Padł remis 1:1.