Piłkarz napisał do premiera ws. GŁODNYCH DZIECI. Nie doczekał się odpowiedzi!

2020-10-25 21:13 mc PAP
Marcus Rashford
Autor: PAP/EPA Marcus Rashford

Brytyjski premier Boris Johnson nie odpisał na list, w którym piłkarz Marcus Rashford osobiście zwrócił się do niego, by dołączył do stworzonej przez niego grupy zadaniowej do walki z niedożywieniem dzieci z najuboższych rodzin - ujawniła stacja Sky News.

22-letni napastnik Manchestetu United i reprezentacji Anglii w czerwcu prowadził kampanię na rzecz pozostawienia bonów żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin także na czas wakacji. Po zamknięciu szkół w czasie lockdownu bony takie zastąpiły darmowe posiłki w szkołach, do których uprawnione są dzieci z ubogich rodzin, ale początkowo miały one obowiązywać tylko w czasie roku szkolnego - tak jak obiady. W efekcie kampanii Rashforda rząd zmienił zdanie i pozostawił je na wakacje. Skorzystało z tego 1,3 mln dzieci, a piłkarz przed dwoma tygodniami został za to odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Złapał sędzię liniową ZA SZYJĘ! "Dlaczego nie został za to wyrzucony?"

Jak podaje Sky News, na początku września Rashford napisał dwa listy - jeden publiczny, w którym wezwał wszystkich posłów do wsparcia działań na rzecz walki z niedożywieniem dzieci z najuboższych rodzin, a drugi - indywidualnie do Borisa Johnsona. Podziękował w nim za to, że rząd zmienił zdanie w kwestii bonów żywnościowych w czasie wakacji, ale też napisał, że są one jedynie krótkoterminowym rozwiązaniem. I wezwał premiera do współdziałania na rzecz znalezienia rozwiązania długofalowego. Szukaniem tego zajmuje się grupa zadaniowa, którą na początku września Rashford stworzył wraz z kilkoma firmami, głównie sieciami supermarketów. Jednak jak twierdzi Sky News, Johnson nie odpowiedział na ten list.

Robert Lewandowski będzie jeszcze lepszy? Wszystko dzięki byłemu reprezentantowi Niemiec [WIDEO]

Piotr Koźmiński VIDEOBLOG: Emerytury piłkarzy. Ile pieniędzy dostaną Lewandowski, Ronaldo i Messi?

Sprawa bonów żywnościowych dla dzieci z ubogich rodzin już drugi raz staje się poważnym kłopotem wizerunkowym dla brytyjskiego premiera. W środę Izba Gmin odrzuciła wniosek opozycyjnej Partii Pracy, aby pozostawić bony żywnościowe dla tych dzieci, które są do tego uprawnione, także na czas zaczynającej się właśnie tygodniowej przerwy w połowie semestru i na czas przerwy bożonarodzeniowej. Jak wyjaśniał rząd Partii Konserwatywnej, w czasie epidemii koronawirusa zwiększył pomoc socjalną już o 9,3 miliarda funtów, z czego 63 miliony przekazał władzom lokalnym właśnie na pomoc dla rodzin, które mają kłopoty finansowe z powodu wirusa.

Żona piłkarza ZMIAŻDŻYŁA Manchester United. Domaga się SZACUNKU dla męża [ZDJĘCIA]

Rashford jeszcze przed środowym głosowaniem znów rozpoczął w mediach społecznościowych kampanię na rzecz pozostawienia bonów. Po odrzuceniu tego wniosku przez posłów już kilkanaście rad miejskich, m.in. w Birmingham, Manchesterze, Liverpoolu, Newcastle, York czy Bradford, a także w kilku dzielnicach Londynu, oświadczyło, że w czasie przerwy semestralnej będzie oferować darmowe posiłki dla dzieci z ubogich rodzin. Dodatkowo wsparcie dla kampanii zaoferowało ponad 100 organizacji charytatywnych oraz firm, głównie z branży gastronomicznej, które zapowiedziały przekazywanie posiłków. W sobotę wieczorem liczba podpisów pod zainaugurowaną przez Rashforda petycją internetową w sprawie utrzymania bonów zbliżała się już do 800 tysięcy.

Najnowsze