Mateusz Klich

i

Autor: East News Mateusz Klich

Łzy na pożegnanie

Polski piłkarz płakał jak dziecko. Łzy płynęły mu ciurkiem. Sceny, które poruszą nawet najtwardsze serce

2023-01-05 7:34

Zmiany klubów w piłce nożnej to coś normalnego. Wielu zawodników nawet co pół roku przechodzi z zespołu do zespołu i nie wywołuje to u nich większych emocji. Ale gdy w jednej drużynie występuje się od kilku lat i nadchodzi czas pożegnania, niektórzy piłkarze potrafią podejść do tego bardzo osobiście. Tak było w przypadku Mateusza Klicha, który pożegnał się z kibicami Leeds United i przy opuszczaniu murawy zalał się łzami.

O możliwym transferze Mateusza Klicha mówiło się już od jakiegoś czasu. Ostatnimi czasy reprezentant Polski na murawie pojawiał się w mniejszym wymiarze czasowym i Leeds United zdecydowało się na sprzedaż pomocnika. W tym klubie Klich grał od 2017 roku z kilkumiesięczną przerwą na wypożyczenie do ligi holenderskiej, a konkretnie do Utrechtu. W ekipie "Pawi" rozegrał blisko dwieście spotkań.

Klich zalany łzami. Emocjonalne pożegnanie Polaka

W pewnym momencie był jednym z wyróżniających się piłkarzy tej drużyny, ale ostatnio jego rola w zespole nie była już tak ważna. Niedawno Leeds poinformowało o dojściu do porozumienia z klubem z MLS, ale konkretnego zespołu nie przedstawiono. Z medialnych doniesień wynika, że nowym zespołem Klicha będzie DC United prowadzone przez Wayne'a Rooney'a. Mecz Leeds z West Ham United było ostatnim spotkaniem Polaka w barwach "Pawi".

Dlatego też Klichowi przygotowano piękne pożegnanie. Piłkarze i kibice założyli przygotowane wcześniej koszulki z numerem 43. Koledzy z drużyny Klicha utworzyli szpaler dla schodzącego z boiska zawodnika, który oklaskiwany był przez wszystkich. Takie sceny niebywale poruszyły reprezentanta Polski, który wręcz zalał się łzami i nie ukrywał ogromnych emocji.

Jakub Kwiatkowski o odejściu Czesława Michniewicza

NAGI zawodnik w Turnieju Czterech Skoczni i historia Audi Małysza.

Do tego nowinki techniczne i ciekawostki, czyli wszystko co musisz wiedzieć o TCS. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze